1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Çorum Özgür-Der’e Destek Ziyareti
Çorum Özgür-Der’e Destek Ziyareti

Çorum Özgür-Der’e Destek Ziyareti

Özgür-Der Van ve Bağlar şubelerine gerçekleştirilen saldırılar kınamak için Çorum'daki STKlar Özgür-Der Çorum şubesini ziyaret etti.

A+A-

 Çorum İHH, Eğitim Bir Sen Çorum Şb., İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şb., Ensar Vakfı Çorum Şb., Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şb., İlke-Der, İhsan-Der, Derman-Der, Memur Sen Çorum Şb., İHL Mezun ve Mensupları Platformu, Öğ-Der Çorum Şb., tarafından dün akşam Özgür-Der Çorum Şubesine Geçmiş olsun ziyaretinde bulunuldu. Van Özgür-Der Şubesine yapılan molotoflu ve silahlı saldırıyı kınadılar. STK temsilcileri olayla ilgili duygularını dile getirdi. Ziyarette Özgür-Der Çorum Şubesi Başkanı Bülent Gökgöz ve Dernek üyeleri hazır bulundu. Bülent Gökgöz konuyla ilgili bilgilendirme bir yaptı.

Ziyaret sırasında bir basın açıklaması oluşturuldu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

İki yılı aşkın bir süredir yüz binden fazla insanı katleden ve milyonlarcasını da mülteci durumuna düşüren katil Baas diktatörlüğüne karşı, ümmetçi bakış açısıyla İslami direnişin yanında yer aldığı ve direnişe destek verdiği için Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği’nin Van Şubesine ve Diyarbakır Bağlar Temsilciliğine yapılan menfur saldırıları ve buna destek olan tüm odakları kınıyoruz.

“Rojava’da Katliam Var” diyerek ortamı ve gündemi kendi çıkarlarına göre manipüle eden ve Suriye’de zalim Esed rejimine karşı mücadele eden Müslümanları arkadan vurmaya çalışan, PKK-PYD medyasının ajitatif faaliyetleri ve bunlara çanak tutan içten dıştan diğer mahfiller bölgede hakkın ve adaletin savunuculuğunu yapmaya gayret eden Müslümanları hedef gösterdiler ve sonunda Özgür-Der Van Şubesine ve Diyarbakır Bağlar Temsilciliğine yapılan bu alçakça saldırılar gerçekleşti. Açıkça uydurma olduğu belgelenen görüntü ve haberlerle Esed’in taşeronluğuna soyunmuş PKK-PYD çizgisi, Türkiye’de ve tüm dünyada insani faaliyet yürüten vakıf, dernek ve şahısları da hedef göstermeye devam ediyor.

Bizler biliyoruz ki; bu saldırılar sıradan saldırılar değildir. Bu saldırılar sürpriz münferit bir olaylar da değildir. Bu saldırılar birkaç kendini bilmezin işi de değildir. İslami yapılar, yardım kuruluşları ve medya organları aleyhine ısrarlı bir tarzda sürdürülen iftira ve dezenformasyon kampanyasının bir neticesidir. “Rojava’da Katliam Var” kampanyasının tümüyle temelsiz ve yalan olduğunun delilleriyle birlikte ortaya konulması bir takım çevrelerde had safhada bir tahammülsüzlük ve saldırganlık doğurmuştur. Sonuçta da içerisinde Kur’an okunan Müslümanların kurumlarına molotof atılmak ve kurşun sıkılmak suretiyle saldırılmıştır. Bu saldırılar ümmet dayanışmasına karşı yapılmıştır.

Bizler Çorumlu Müslümanlar olarak bu saldırıları gerçekleştirenlerin şunu bilmesini istiyoruz ki;

Müslümanlar Cenabı Allah’tan başka kimseden korkmaz ve yine O’ndan başka kimseden yardım beklemezler. Müslümanlar Müslümanlardan başkasına sevgi ve muhabbet beslemezler. Müslümanlar Ulusalcı Kürtlerin bu baskı ve saldırılarına karşı boyun eğecek değillerdir. Müslümanlar ırkçı ve faşistlerden beri olanlardır.

Müslümanlar Rablerine kulluk eden ahiret gününe inanan namazlarını kılan zekâtlarını verenlerdir. Müslümanlar kendilerine bir saldırı olduğunda birlik olup karşı koyanlardır.

Bu vesile ile Özgür-der Camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken saldırıyı gerçekleştirenleri ve bu zihniyeti bir kez daha lanetliyor tevhid ve adalet yolundaki mücadelesinde Özgür-Der ile dayanışma içerisinde olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Denildi.

Çorum İHH, Eğitim Bir Sen Çorum Şb., İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şb., Ensar Vakfı Çorum Şb., Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şb., İlke-Der, İhsan-Der, Derman-Der, Memur Sen Çorum Şb., İHL Mezun ve Mensupları Platformu, Öğ-Der Çorum Şb

HABERE YORUM KAT

1 Yorum