1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Çorum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu: 16 Gözaltı
Çorum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu: 16 Gözaltı

Çorum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu: 16 Gözaltı

“Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik Çorum ve Ankara'da gerçekleştirilen operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Paralel Devlet Yapılanması” soruşturması kapsamında Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çorum'da 3, Ankara'da da 1 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu Çorum'da 13, Ankara'da 3 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda bazı evrak ve belgeler ile dijital materyallere de el konuldu.

Şüphelilerin “terör örgütü üyeliği”, “özel belgede sahtecilik”, “vakıf tüzel kişiliği aracı kılınarak nitelikli dolandırıcılık” ve “hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanmak” suçlarından gözaltına alındığı, yurt dışında olduğu tespit edilen bir şüpheli hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Şüphelilerin Çorum Emniyet Müdürlüğü’nde sorgularının devam ettiği ayrıca el konulan evrak ve materyallerin incelendiği kaydedildi.

Ankara'da gözaltına alınan şüphelilerin de Çorum'a gönderildiği öğrenildi.

AA

HABERE YORUM KAT