‘Çöl Büyür; Vay Haline, İçinde Çöl Saklayanların!.’

12.10.2015 09:40
‘Çöl Büyür; Vay Haline, İçinde Çöl Saklayanların!.’
Bu gibi durumlarda, bir de belli hedeflere varmak için, ‘Ne olursa olsun, kim gelirse gelsin, yeter ki ülkeyi kurtarsın..’ gibi, zâhiren hayırlı gibi gözüken çağrıların ardında gizlenen darbe heveslilerinin şom emellerini ve şeytanî planlarını da unutmama

Selahaddin E. Çakırgil'in yorumu:

Aslında, çok değişik konulardan söz edecektim.

İki gün önce, 35-40 yıl öncelerdeki Akıncılar Teşkilatı’nın başkanlarından Mehmed Güney kardeşimizin çabalarıyla epeyce mesafeler aldığını gördüğüm ‘İnsan ve Medeniyet Vakfı’nın Eyyub Sultan’daki mekânından, memnuniyet verici, güzel çalışmalardan, gönül açıcı gelişmelerden.

Ve kezâ.. Mardin - Artuklu Üni. Rektörü Prof. Ahmed Ağırakça kardeşimizin çabalarıyla, coğrafyamızın ve Ümmet’in temel mes’eleleri konusunda neler yapılabileceği, neler yapılması gerektiği konuları etrafında, bir ‘Ortak aklı araştırma toplantısı’ mahiyetinde, Üsküdar’da Yedi Hilal Derneği’nde yapılan ve bu konularda düşünen 20 kadar müslüman insanın katıldığı ve saatlerce süren bir toplantıdan ve orada dile getirilen ilginç tesbitlerden bir demet sunmak düşüncesindeydim..

*

Ama, 10 Ekim Cumartesi sabahı saat 10.04 sularında, Ankara’dan gelen bir-kaç patlama haberi, bütün bunların üzerine bir kırmızı çizgi çekti..

Gelen haberler, bir yabancı şair- filozofun 140 sene öncelerdeki mısraını hatırlattı: ‘Çöl büyür.. Vah haline; içinde çöl saklayanların.. ‘

Yazının Devamı >>>

Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim