1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Çok Sayıda PYD Militanı Öldürüldü
Çok Sayıda PYD Militanı Öldürüldü

Çok Sayıda PYD Militanı Öldürüldü

Suriye'de Sultan Murat Tugayı'na bağlı direnişçi birliklerin Azez ilçesinin güneyindeki Ayn Dikne köyüne düzenlediği operasyonda çok sayıda PYD militanı öldürüldü.

A+A-

Suriye'de direnişçi gruplardan olan Sultan Murat Tugayı'na bağlı birliklerin, Halep'in Azez ilçesinin güneyindeki Ayn Dikne köyüne gerçekleştirdiği operasyonda çok PYD militanının öldürüldüğü, mühimmat deposu ile 2 aracın imha edildiği bildirildi.

AA muhabirinin Azez'deki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Sultan Murat Tugayı'na bağlı birlikler, PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan PYD güçlerinin Rusya’nın hava saldırısıyla denetimini sağladığı Ayn Dikne köyüne operasyon düzenledi.

Operasyonda, çok sayıda PYD militanı öldürülürken, söz konusu köyde PYD'ye ait bir mühimmat deposu ile 2 araç imha edildi. Kaynaklar, Dikne köyü çevresinde şiddetli çatışmaların devam ettiğini dile getirdi.

“Rusya Sivillere Saldırıyor”

Halep'teki yerel aktivistlerden Muhammed Ramadan da Rusya’ya ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki Hayyan beldesi, Anadan ilçesi ile Babis köyüne misket bombasıyla saldırdığını söyledi.

Rusya’nın Babis köyünü bombalaması sonucu 5 sivilin yaşamını yitirdiğini ve enkaz altında kalan bazı sivillerin kurtarılmayı beklediğini ifade eden Ramadan, “Rusya Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki ilçe, belde ve köylerde sivillerin olduğu yerlere saldırıyor. Rusya bombardımanında siviller yaşamını yitiriyor.” dedi.

AA

HABERE YORUM KAT