1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. CNNTürk’te Baas Propagandasına Devam!
CNNTürk’te Baas Propagandasına Devam!

CNNTürk’te Baas Propagandasına Devam!

Şebbihalaşmış dostuyla Suriye’yi konuşan Rıdvan Akar işkence fotoğraflarını hiç görmedi mi?

A+A-

HAKSÖZ HABER

CNNTürk kanalı bu akşam yayınlanan Hayat Dair adlı haber programıyla tam bir Baas propagandasına imza attı. Rıdvan Akar’ın sunuculuğunu yaptığı programın konusu güya Suriye’ye ilişkin son gelişmelerdi ama sunulan şey neredeyse 3 yıldır tekrarlanan kirli propagandanın yeni sürümünden başka bir şey değildi. 

Suriye’ye bugünlerde yapılacak bir programda neyin gündemleşmesini beklersiniz? Herhalde sarsıcı işkence fotoğraflarının değil mi? Ne enteresandır ki, insanlık vicdanından zerre miktarı nasibi olan hiç kimsenin görmezden gelemeyeceği işkence fotoğrafları program süresince hiç konuşulmadı. Ya ne konuşuldu?

Bol bol el-Kaide tehlikesi konuşuldu, IŞİD ve Nusra örgütlerinin terörü konuşuldu, dünyanın her yerinden Suriye’de kan dökmeye gelen cihatçılar konuşuldu vs. vs.

Can Dündar’ın ağlamaklı ses tonunu andıran yapay hüzünlendirilmiş vurgularıyla Rıdvan Akar’ın saç baş yolduran Suriye tahlillerine dayanak olarak seçtiği kaynak çok ilginçti doğrusu: Lübnan’dan yayın yapmakta olan Hizbullah’ın kanalı el-Menar televizyonu. Doğrusu tek başına bu seçim bile çok şey anlatmaya yeter!

Ama bu kadar değil! Ağlamaklı Rıdvan Akar’ın konuğu da en az kaynağı kadar anlamlı ve çarpıcıydı. Suriye’deki “cihatçı tehlike”yi konuşmak üzere programda görüşlerine başvurulan yüksek otorite Radikal Dış Haberler editörü Fehim Taştekin’den başkası değildi. Doğrusu Suriye’deki İslami yapıları Esed zulmünün Türkiye’deki en kurnaz savunucularından olan bir isimle konuşması Rıdvan Akar’ın ne yapmaya çalıştığı hakkında yeterli fikir veriyordu! 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum