1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Clinton, ABD'deki Polis Şiddetini Eleştirdi
Clinton, ABD'deki Polis Şiddetini Eleştirdi

Clinton, ABD'deki Polis Şiddetini Eleştirdi

ABD'de Demokratların muhtemel başkan adayı, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Louisiana eyaletinin Baton Rouge kentinde siyahî bir Amerikalının polis tarafından vurularak öldürülmesini eleştirdi.

A+A-

Hillary Clinton, Baton Rouge kentinde polisler tarafından vurularak öldürülen Alton Sterling adlı siyahî Amerikalı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

“Bir Şeyler Kökten Yanlış”

Olayın çok vahim olduğunu vurgulayan Clinton, “Alton Sterling'in ölümü bir trajedidir; duâlarım onun ailesi ve beş çocuğu iledir. Staten İsland'dan Baltimore'a, Ferguson'dan Baton Rouge'a kadar çok fazla sayıda Afrikan-Amerikan aile, sevdiklerinin polis şiddeti sebebiyle ölümüne yas tuttu.” ifadelerini kullandı.

Clinton, “Bu kadar çok Amerikalı, ülkemizin kendilerini derilerinin renginden dolayı diğer insanlar kadar değerli görmediğine inanıyorsa burada bir şeyler kökten yanlış demektir.” yorumunu yaptı.

ABD Polisi 2016'da 505 Kişiyi Öldürdü

Amerikan Washington Post gazetesinde yer alan polis şiddetine dair veri tabanına göre, Baton Rouge'daki ölümle birlikte 2016 yılı içinde polis tarafından vurularak öldürülen kişi sayısı 505'e ulaştı.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT