1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cizre'de Tahribat Gün Yüzüne Çıktı
Cizre'de Tahribat Gün Yüzüne Çıktı

Cizre'de Tahribat Gün Yüzüne Çıktı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir haftadır uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle PKK'nın ilçeye verdiği tahribat gün yüzüne çıktı.

A+A-

Valilikçe 4 Eylül günü 20.00'de ilan edilen yasağın açılan hendeklerin kapatılması, mayınlı barikatların kaldırılması ve bölgede konuşlu PKK’lıların yakalanmasına yönelik operasyonların ardından bugün 07.00'de sona ermesiyle PKK'lıların ilçedeki saldırılarının boyutu görünür hâle geldi.

“Güvenlik güçleri”nin, PKK'nın ilçede sivil halkın yaşamını sekteye uğratma ve yaşanabilecek sivil kayıpları dezenformasyon malzemesi olarak kullanma isteği nedeniyle operasyonları hassasiyetle yürütmesi nedeniyle bir haftayı aşan yasak süresince yaşanan çatışmalarda çoğu ev ve iş yerlerinde büyük hasar oluştu.

İlçede konteynerlerin devrilmesi ve barikat kurmak için kullanılması nedeniyle çöpler sokaklara saçılırken, ara sokaklarda kazılan hendekler ve kum torbaları ve çöp konteynerlerinden kurulan barikatlar vatandaşları mağdur etti.

Yakınlarını Ziyaret Ettiler

Çatışmaların en yoğun olduğu Yafes, Cudi ve Nur mahallelerinde PKK’lı saldırganların ev ve iş yerlerine verdiği zarar her şeyi gözler önüne serdi.

Yasağın kaldırılmasıyla evlerinden çıkan halk öncelikle çatışmalardan en çok etkilenen mahallelerdeki yakınlarını ziyaret etti, evleri inceledi, yaşadıkları mağduriyeti birbirleriyle paylaştı.

Esnaf Kepenk Açmaya Başladı

İlçede esnaf yavaş yavaş kepenk açmaya başladı.

Cizre Devlet Hastanesi'ndeki sağlık personeli hasta kabulü için hazır bekliyor.

“Güvenlik güçleri”nin ilçe giriş ve çıkışları ile ana caddelerdeki güvenlik önlemleri sürerken, sokağa çıkma yasağı nedeniyle geçişlerin kontrollü yapıldığı İpekyolu ulaşıma açıldı.

cizrede_pkk_tahribati-(1).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(2).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(3).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(4).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(5).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(6).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(7).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(8).jpg

cizrede_pkk_tahribati-(9).jpg

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT

6 Yorum