1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cizre'de Okulda Patlama
Cizrede Okulda Patlama

Cizre'de Okulda Patlama

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki okulda meydana gelen patlamada öğrenciler baygınlık geçirdi.

A+A-

Cizre ilçesi Cudi Mahallesi Karayolları Bahçesi'nde bulunan Çok Programlı Lise'nin 2. katında bulunan koridordaki çöp kutusuna bırakılan ve henüz cismi belirlenemeyen patlayıcı madde büyük bir gürültü ile patladı.

Patlama nedeniyle bir çok öğrenci baygınlık geçirdi. Patlamada okulda maddi hasar oluştu. Patlamanın ardından olay yerine zırhlı araçlarla birlikte çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis okul etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, sağlık ekipleri patlama sesinden dolayı baygınlık geçiren öğrencilere olay yerinde müdahale etti.

Patlamanın ardından Cizre Kaymakamı Şenol Koca ve Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis, olayın yaşandığı okula gelerek okulda inceleme yapıp okul müdüründen olayla ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Konuyla ilgili kaymakamlık makamında gazetecilere açıklamada bulunan Cizre Kaymakamı Şenol Koca,

"İlçemize bağlı Çok Programlı Lisesi'nde iki adet basit düzenekli ses bombası çöp kovalarına konularak patlatılıyor. Patlama çok şükür teneffüse denk gelmiyor, öğrencilerimiz patlama anında sınıfta ders işlerken patlama meydana geliyor" dedi.

Şu an itibariyle maddi zarar dışında herhangi bir zararın olmadığını ifade eden Kaymakam Koca, "Yaralımız yok o yönden ailelerimiz rahat edebilir. Okulda meydana gelen maddi hasarı bugün tamamlayıp okulumuz yine aynı şekilde eğitim öğretimine devam edecektir.

İlçemizde bazı çevreler tarafından çocuklarımız gençlerimiz kullanılmak isteniyor. Bu çevreler çocuklarımızın, gençlerimizin okuldan uzak yaşamalarını ve dolayısı ile kendi amaçlarına kendi emellerine hizmet edecek şekilde yetiştirmeyi hedefliyor. Biz buna hiçbir suret ile müsaade etmeyeceğiz bununla ilgili gerekli eğitim öğretim gerekse gençlik hizmetleri ile alakalı çalışmalarımızla birlikte bunun önünde engel olacağız.' diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT