1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cizre'de İki Kışlaya Saldırı
Cizre'de İki Kışlaya Saldırı

Cizre'de İki Kışlaya Saldırı

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında, TSK'nın günlük faaliyetleri ve "önemli yurtiçi" olaylara ilişkin bilgi verildi.

A+A-

Bitlis'te bir PKK'lı, İl Jandarma Komutanlığı unsurlarına silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

Iğdır'da, PKK mensubu bir grup,  Kavaktepe Mahallesi Pamukgeçidi mevkisinde, bir çekiciye uzun namlulu silahlarla ateş ederek, Ağrı-Doğubayazıt karayolu trafiğe kapattı. 

PKK'lılar, olaya müdahale eden jandarma unsurlarına, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundu. Ateşle karşılık verilmesi üzerine PKK ateşleri kesildi. Saldırıda, bir araçta maddi hasar oluştu. 

Cizre'de iki kışlaya saldırı

Şırnak'ın  Cizre ilçesinde de Kara Kuvvetleri Komutanlığı 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Yardımcılığına ait iki kışlaya, yüzleri maskeli bir grup  el yapımı patlayıcı attı. Uzun namlulu silahlarla ateş açan gruba, nöbetçilerce derhal ateşle karşılık verildi. Saldırılarda, her iki nizamiyede maddi hasar oluştu.

Yüzleri maskeli 8-10 kişilik bir başka grup tarafından da Şırnak'ta, özel aracıyla giderken durdurulan uzman çavuş,  darbedilerek yaralandı, aracı yakıldı.

Üç traktör yakıldı

Bölücü PKK mensubu bir grup tarafından da Erzurum Karayazı ilçesinde sivil bir firmaya ait, bir iş makinesi ve bir kamyon benzin dökülerek yakıldı.

Kimliği meçhul kişi veya kişilerce Diyarbakır Silvan ilçe merkezinde, molotof kokteyli atılmak suretiyle, bir çekici ve dorsesinde yüklü bulunan üç traktör yakıldı, bir uzman çavuşa ait otomobil kullanılmaz hale getirildi. Söz konusu olaylarla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

AA

HABERE YORUM KAT