1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Cizre ve Sur'da 11 PKK'lı Öldürüldü"
"Cizre ve Sur'da 11 PKK'lı Öldürüldü"

"Cizre ve Sur'da 11 PKK'lı Öldürüldü"

Genelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlar kapsamında dün Cizre'de 7, Sur'da 4 olmak üzere 11 PKK’lının öldürüldüğünü duyurdu.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, dün Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 7 PKK mensubu öldürüldü. İlçedeki operasyonlarda öldürülen toplam PKK’lı sayısı 474 oldu.

Operasyonda 19 el yapımı patlayıcı imha edildi, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, 11 şarjörü ve 475 adet fişeği, 2 tabanca, iki şarjörü ve 864 adet fişeği, 6 av tüfeği ve 223 adet fişeği, 2 el bombası, bir roketatar mühimmatı, iki akü ve bir el telsizi bulundu.

Sur

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonda 4 PKK mensubu öldürüldü. Operasyonda öldürülen toplam PKK’lı sayısı 137'ye ulaştı.

Söz konusu operasyonda 3 el yapımı patlayıcı imha edildi, 2 piyade tüfeği, 10 şarjörü ve 200 adet fişeği, 3 el bombası, bir roketatar ve altı adet mühimmatı ele geçirildi.

Siirt'de yapılan arazi araması sırasında tespit edilen bir sığınakta 2 el bombası, 30 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulundu.

AA

HABERE YORUM KAT