1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Cizre, Sur ve Çukurca'da 22 PKK'lı Öldürüldü"
"Cizre, Sur ve Çukurca'da 22 PKK'lı Öldürüldü"

"Cizre, Sur ve Çukurca'da 22 PKK'lı Öldürüldü"

Genelkurmay Başkanlığı’ndan, devam eden operasyonlar kapsamında dün Cizre'de 17, Sur'da 3, Çukurca'da 2 olmak üzere 22 PKK’lının öldürüldüğü bildirildi.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde, önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Cizre

Buna göre, dün Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 17 PKK mensubu öldürüldü. İlçedeki operasyonda öldürülen PKK’lı sayısı 429 oldu.

Operasyonda 22 el yapımı patlayıcı imha edildi, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, 8 şarjör, 69 fişek, 1 roketatar, 3 tabanca, 1 lav silahı, 9 av tüfeği ve silahlara ait 411 fişek, 5 el bombası, 9 telsiz, el yapımı patlayıcı yapımında kullanmak amacıyla hazırlanmış 533 kilogram amonyum nitrat, çok sayıda elektrik malzemesi, infilaklı fitil, 200 elektrikli ateşleme tertibatı, 14 tüp, çok sayıda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Sur

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonda 3 PKK mensubu öldürüldü. İlçedeki operasyonlarda öldürülen PKK’lı sayısı 115'e ulaştı.

Söz konusu operasyonda 3 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Çukurca

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde hudut birliğine silahlı saldırıda bulunan 2 PKK mensubu öldürüldü.

Siirt’in Şirvan İlçesi

Siirt'in Şirvan ilçesinde ise PKK’ya yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 5 kişi, vatandaşların ihbarı sonucunda gözaltına alındı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramada 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, silaha ait 4 şarjör ve 102 fişek, 3 ruhsatsız av tüfeği ve silahlara ait 61 fişek, 2 ruhsatsız tabanca, silahlara ait 2 şarjör ve 75 fişek, 106 G-3 piyade tüfeği fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 40 santimetre uzunluğunda saniyeli fitil ve 20 metre elektrik kablosu, 5 el dürbünü ve 1 kasatura ele geçirildi.

AA

HABERE YORUM KAT