1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çınar Halkı Bombalı Saldırının Şokunu Yaşıyor
Çınar Halkı Bombalı Saldırının Şokunu Yaşıyor

Çınar Halkı Bombalı Saldırının Şokunu Yaşıyor

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'nin bombalı saldırısı sonrası yaşadıklarını anlatan halk, çok şiddetli bir patlamayla sarsıldıklarını belirterek, saldırıya sert tepki gösterdi.

A+A-

Çınar'da dün gece PKK'nin düzenlediği ve 6 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan bombalı araç saldırısı sonrası açıklamalarda bulunana Çınarlılar, yaşadıkları olay karşısında dehşet kapıldıklarını belirterek, saldırıya sert tepki gösterdiler.

“Bu olayı yapanları da kınıyoruz”

Patlamanın etkisi ile uykudan uyandığını belirten İslam Dinç, “Dün gece saat 23.30 sıralarında bir patlama sesi geldi. Patlamanın emniyete saldırı sonrası meydana geldiğini belirtiler. Eşim ve çocuklarım ile oda da yatıyorduk. Patlama sesi ile beraber büyük bir şok yaşadık. Patlamadan sonra eşim ve çocuğumun sağlık durumunu kontrol ettim. Patlamada evin bütün duvarları yıkıldı. Bu tür eylemleri tasvip etmiyoruz, bu olayı yapanları da kınıyoruz.” dedi.

“Hâlâ şoktayız”

Patlamanın şiddeti ile gecenin bir yarısı gündüzü yaşadıklarını belirten Mehmet Ali Aydın, “Dün gece saat 23.30 sıralarında Çınar'ımızda büyük bir atlama meydana geldi. Patlamanın şiddeti ile oluşan aydınlık ile gecenin bir yarısı gündüzü yaşadık. Çınar halkı olarak büyük bir üzüntü yaşadık, hâlâ şoktayız. Yaşadığım ev patlamanın olduğu yere yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen büyük bir zarar gördü. Bu tür eylemeleri kesinlikle kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

“İlk başlarda deprem olduğunu zan ettik”

Başka bir Çınarlı Enes Yaşar ise patlama nedeni ile evlerinde büyük zarar oluştuğunu belirterek, şunları söyledi: “Dün gece saatlerinde siyer sınavı kitabına çalıştığım bir esnada şiddetli bir patlama meydana geldi. İlk başlarda deprem olduğunu zan ettik. Ailem ile beraber büyük bir şok yaşadık. Meydana gelen patlama nedeniyle bizim ve komşularımızın evinde büyük hasar oluştu.”

“İnşallah can kaybı olmaz diye dua etmeye başladık”

Yaşadıkları korkudan dolayı ailece odaya sıkıştıklarını belirten Celile Ekinci, “Yeni yatmaya başlamışken, büyük bir gürültü ile uyandık. Korkudan aile fertleri ile arka odaya yerleştik. Ondan sonra, İnşallah can kaybı olmaz diye dua etmeye başladık. Evimiz patlamadan dolayı büyük bir zarar gördü, fakat çok şükür can kaybımız yok. Komşularımız hayatlarını kaybettiler. Çocuklarımız çok korktu.” dedi. (Vedat Aydın-İLKHA)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT