1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Çin: Rusya'yla İlişkilerimizi Geliştireceğiz
Çin: Rusya'yla İlişkilerimizi Geliştireceğiz

Çin: Rusya'yla İlişkilerimizi Geliştireceğiz

Rusya Devlet Duması Başkanı Narışkin’in Çin’de bir araya geldiği Çin Başbakan Yardımcısı Yandong, ülkesinin “uluslararası arenada meydana gelen değişikliklere rağmen” Rusya ile ilişkilerini geliştirmekte kararlı olduğunu söyledi.

A+A-

Rusya’dan bir heyet dün 2 günlük ziyaret için Çin’in Şenzen kentine gitti.

Ziyaret çerçevesinde Rusya Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin ile bir araya gelen Çin Başbakan Yardımcısı Liu Yandong, “Uluslararası arenada değişen ve karmaşık durumlara rağmen Çin lideri Şi Cinping ve Rusya yetkilileri iki ülke arasındaki işbirliğini sürdürmeyi başardı. Bu, uluslararası durumlar nasıl olursa olsun Rusya ile olan stratejik ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik duruşumuzu değiştirmeyeceğimizin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Liu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in haziranda Çin’e yapacağı ziyaret öncesinde bu görüşmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Narışkin: Çin’le İlişkilerimizin Geliştirilmesi Önemli

Narışkin de Moskova’nın iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine çok önem verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Rusya-Çin ilişkilerinin geliştirilmesinin Asya-Pasifik bölgesi ve tüm dünyada istikrarın ve güvenliğin sağlanması için kilit bir faktör olarak görüyoruz. Rusya ve Çin arasında haziranda 17. Ortak Beşeri İşbirliği Komisyonu gerçekleştirilecek. Bu çerçevede çok sayıda anlaşma imzalanacak.”.

Sputnik News

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT