1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. DOĞU TÜRKİSTAN

  4. Çin, Doğu Türkistanlı 8 Müslümanı Katletti
Çin, Doğu Türkistanlı 8 Müslümanı Katletti

Çin, Doğu Türkistanlı 8 Müslümanı Katletti

Çin , 66 yıldır işgal ettiği Doğu Türkistan’da, müslümanları katletmeye devam ediyor. Yarım asırdır Doğu Türkistan’lı Müslümanları katleden İşgalci Çin , en son olarak 8 Uygur’u daha katletti.

A+A-

Türkistan İslam Bülteni Haber Ajansı'nın verdiği habere göre 19 Nisan Pazar günü Doğu Türkistan’ın Lenger kentinin Kirye ilçesi İşgalci Çin ordusu tarafından kuşatılarak ilçede sıkı yönetim ilan edilmişti

Daha sonra bölgeden gelen haberler göre sıkı yönetim ilan edilen Kirye ilçesinde 19 Nisan Pazar günün saat 17 :00 sularında Çin polisi ”Teröristlerin Eylem Gerçekleştirmek İçin Bir Evde Toplandığı ” iddiası ile bir evi kuşatarak içeride bulunanları tutuklamak istemiş ve evde ki Doğu Türkistan’lı Müslümanların buna karşı çıkması üzerine çatışma çıkmıştır.

Çatışmasının büyümesi üzerine Çin polisi , askerlerden yardım istemiş ve 50 araçla yardıma gelen Çinli askerler Doğu Türkistan’lı müslümanların bulunduğu eve 1 gün boyunca ağır silahlar ve bombalar ile saldırarak 8 Doğu Türkistan‘lı Müslümanın şehit etmiştir.

HABERE YORUM KAT