Cilvegözü Zanlıları Nasıl Yakalandı?

13.03.2013 13:53
Cilvegözü Zanlıları Nasıl Yakalandı?
İçişleri Bakanı, Cilvegözü'ndeki patlamaya ilişkin şüphelilerin nasıl yakalandıklarını açıkladı..

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu'nun toplantısına girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan şüphelilere yönelik, ''Emniyet teşkilatı mensuplarının veya Türkiye'deki güvenlik güçlerinin hiçbirisi yurt dışında böyle bir operasyon icra etmemiştir. Söz konusu kişiler kapıdan girişte tabii ki daha önce yapılan takipler neticesinde gözaltına alınmışlardır. Bizim Suriye tarafında yapılmış bir operasyonumuz yoktur'' dedi.

Görüntüleme merkezinin, yüz tanıma merkezinin, adli mercilerden alınan yetkiye göre yürütülen teknik takiplerin, geriye doğru giriş çıkış kayıtlarının ve  diğer kayıtların ayrıntıyla incelendiğini belirterek, ''Binlerce kareden tespitler yapıldı. Bağlantıları kuruldu ve daha sonra şahısların kimlikleri tespit edildikçe bu takip sürdürüldü. Öbür tarafta yani Suriye tarafında herhangi bir operasyonun olmadığını özellikle belirtmek isterim'' diye konuştu. 

''Başka yerlerde de eylem yapma hazırlığında olduklarını da biliyoruz''

Bir gazetecinin ''iki ayrı eylem iddiası var'' sözleri üzerine Güler, ''Tabii başka yerlerde de eylem yapma hazırlığında olduklarını da biliyoruz'' dedi.

''Suriye'den getirilen zanlıları Suriye Özgür Ordusu'nun teslim ettiği'' iddiasının hatırlatılması üzerine Güler, bu tip operasyonlarda yardım ve koordine edilebilecek birçok kanal olduğunu ve bunlardan birkaçının kullanılmış olabileceğini söyledi.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim