1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Cici Çocuğun Sokağa Davetiyle 50 Kişi Öldü"
"Cici Çocuğun Sokağa Davetiyle 50 Kişi Öldü"

"Cici Çocuğun Sokağa Davetiyle 50 Kişi Öldü"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "cici çocuğun davetiyle sokakta 50 kişinin öldüğünü" ifade ederek, "Onda ciğer, zerre kadar insaf yok" dedi.

A+A-

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Belediye Meydanı'nda Gölbaşılılarla buluşmasında, "Şimdi bunların bir cici çocuğu var, malum. Bu cici çocuk, benim Kürt kardeşlerimi sokağa davet etti mi? Etti ve o gün 50 kişi maalesef öldü mü? Öldü. Ölenler Kürt değil miydi? Öldürenler, onlar da Kürt'tü. Hele hele 15 yaşındaki Yasin Börü, 3 kattan atıldı, bıçaklandı, üzerinden arabayla geçilerek, şehit edildi. Buradan ona söylemiyorum zaten, onda ciğer yok, onda bu noktada zerre kadar insaf yok. O aydınlara sesleniyorum, siz bu tür bir katliama vesile olanlarla beraber mi olacaksınız?" dedi.

PKK örgütünün güdümündeki partinin, Türk bayrağına alternatif bayrak çıkardığını eleştiren Erdoğan, , şöyle devam etti: 

Neymiş 'diktatör.' Kimmiş o diktatör. 20 partinin seçime girdiği yerde diktatör. 90 parti var, 20'si seçime giriyor. Kardeşlerim, her gün bu nasıl diktatör ki gazetelerinden, televizyonlarından küfredecekler, hakaret edecekler ben diktatör olacağım. Ben diktatör olsam sen küfredersin ha. Sen kalkıp da affedersin hakaret edersin ha. Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Adamın anında işini bitirirler. Biz demokrasiye inandık, bu yola böyle çıktık. Ama demokrasiyle yola çıkarken bizi idamla tehdit edenlere, 'Biz kefenimizle bu yoldayız' dedik. Bunu Doğan medyasının sosyal medyasında yapmadı mı? Bak şimdi allayıp, pullayıp, pudralayıp çıkarıyorlar. Diyorlar ki, 'yine bu yola bunlarla devam etmemeliyiz'. "

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum