Cibril: "İslam, Partimizin Temel İlkesidir!"

10.07.2012 00:04
Cibril: İslam, Partimizin Temel İlkesidir!
Mahmud Cibril, “İslami hükümlere uymak partimizin temel prensiplerindendir” diyerek tüm Libyalıları ülkenin geleceğini inşa etmek için birlik olmaya çağırdı.

Libya'daki seçimde ilk sayılan oylara göre önde giden Libya Ulusal Güçler Birliği Partisi lideri Mahmud Cibril, Batılı haber ajanslarının partisine "Seküler", "Liberal" gibi tanımlamalar yapması üzerine bir açıklama yaptı. 

Libya Ulusal Güçler Birliği Partisi Başkanı Mahmud Cibril, “Partimiz liberal, sol ya da başka ideolojileri değil, Libya’nın birliğini esas alıyor” dedi.

Cibril, “İslami hükümlere uymak partimizin temel prensiplerindendir” diyerek tüm Libyalıları ülkenin geleceğini inşa etmek için birlik olmaya çağırdı.

Cibril, “Yüksek Seçim Kurulu’nun çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Yeni kurulacak yönetimde yurtdışında yaşayan Libyalılar da görev almalı” diye konuştu.

Tunus ve Mısır’ın aksine Libya’da kamu kuruluşlarının yeniden yapılandırılacağını belirten Cibril, tüm partilerin ülkenin istikrarı için işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Partisinin liberalizm ve laikliği savunduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Cibril, “Partimiz liberal, sol ya da başka ideolojileri değil, Libya’nın birliğini esas alıyor. İslami hükümlere uymak partimizin temel prensiplerindendir” şeklinde konuştu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim