CHP'nin Tasarısı Kabul Edildi

03.07.2011 00:04
CHPnin Tasarısı Kabul Edildi
Atina'da yapılan Sosyalist Enternasyonal toplantısı sona erdi. Toplantıda CHP'nin karar tasarısı oybirliği ile kabul edildi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısı sona erdi.

CHP’nin, Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısına sunduğu, ’’yemin etmeleri engellenen seçilmiş milletvekillerinin hukuki durumuyla ilgili’’ karar tasarısı, Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’nun başkanlık ettiği Sosyalist Enternasyonal Konsey Toplantısı’nın son oturumunda kabul edildi.

CHP’nin, Konsey Genel Kuruluna sunduğu karar tasarısında, ’’Sosyalist Enternasyonal, Birleşmiş Milletler Uluslararası Medeni ve Siyasal Haklar Sözleşmesi ile Avrupa İnsan Hakları Konvansiyonu hükümleri ve AİHM’nin içtihatları doğrultusunda, usulüne uygun olarak seçilmiş parlamento üyelerinin halk tarafından kendilerine verilmiş görevleri yerine getirmelerinin yargı veya başka yollarla engellenemeyeceği teyit edilmektedir’’ denildi.

CHP’nin bu karar tasarısı, okunduktan sonra, son oturuma başkanlık eden Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı Papandreu tarafından Genel Kurul delegelerinin oyuna sunuldu.

Sosyalist Enternasyonal Konseyi Genel Kurulu, CHP’nin karar tasarısını oy birliğiyle kabul etti.

Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısı, 91 ülke ve altı uluslararası organizasyondan 300 delegenin katılımıyla Atina’da yapıldı.

Toplantıda CHP’yi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında bir heyet temsil etti. (TRT) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim