1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP’nin Halk TV’si Ergenekon İle Pazarlıkta
CHP’nin Halk TV’si Ergenekon İle Pazarlıkta

CHP’nin Halk TV’si Ergenekon İle Pazarlıkta

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Soner Yalçın ve ekibinin Halk TV’yi almak için yeniden atağa geçtiği belirtiliyor.

24 Şubat 2011 Perşembe 11:30A+A-

Halk TV'nin satın alınarak seçimlerden önce güçlü bir şekilde yayına geçirilmesi planı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ikna eden Gazeteci Soner Yalçın, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vetosu ile karşılaşmıştı. Yalçın ve ekibinin şimdi bu vetonun kaldırılması için yoğun bir ikna turu başlattığı öğrenildi.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan Oda TV internet sitesinin sahibi ve Hürriyet Yazarı Soner Yalçın'ın Halk TV'nin başına geçirmeyi düşündüğü Gazeteci Hakan Aygün, CHP'nin yeni ve eski lideri ile görüştü.

 

Yeni Akit'in edindiği çok özel bilgiye göre; Soner Yalçın'ın Halk TV'yi alması durumunda başına geçirmeyi düşündüğü Gazeteci Hakan Aygün, geçtiğimiz Salı günü grup toplantısından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

 

BAYKAL İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

 

Aygün, bu görüşmeden hemen sonra, Kılıçdaroğlu'nun tavsiyesiyle Baykal'la da akşam saatlerinde görüştü. Aygün'ün Halk TV ile ilgili planlarını Baykal'a aktararak, koyduğu vetoyu kaldırmasını istediği dile getirildi. Aygün'ün her iki lidere de genel seçimler öncesinde dinamik bir ekibin Halk TV aracılığıyla kamuoyuna CHP'nin tezlerini en etkili biçimde aktaracağını ifade ettiği bildirilirken, Soner Yalçın'ın bu televizyonu alması konusunda Baykal ve Kılıçdaroğlu üzerinde Ergenekon'a yakın bazı isimlerin de tesir etmeye çalıştıkları öğrenildi.

 

KILIÇDAROĞLU BAYKAL'I İKNA EDEMEMİŞTİ

 

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Salı günü Baykal ile bir saat 40 dakika süren bir görüşme yapmış ve Yalçın'ın taleplerini Baykal'a aktarmıştı. Baykal ise kanalın yeni CHP yönetimi tarafından kullanılmasına karşı olmadığını, ancak Soner Yalçın'a devrini ise kabul edemeyeceğini bildirmişti.

 

Bu gelişmelerin ardından Yalçın'ın Halk TV'yi alması durumunda başına geçirmeyi düşündüğü Gazeteci Hakan Aygün, Salı günü grup toplantısından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Aygün'ün daha sonra ise Halk TV'nin Yalçın'a verilmesine engel olan CHP eski Lideri Deniz Baykal'ı ziyaret ettiği kaydedildi. Aygün'ün, Halk TV ile ilgili planlarını Baykal'a aktararak, koyduğu vetoyu kaldırmasını istediği belirtilirken, bu konuda Ergenekon'a yakın medyadan ve iş dünyasından bazı isimlerin de devrede olduğu bildiriliyor.

 

ALİ EYVAZ / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT