1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP’liler Milletten Özür Dilemiş miydi?
CHP’liler Milletten Özür Dilemiş miydi?

CHP’liler Milletten Özür Dilemiş miydi?

CHP’li vekiller tam kadro Meclis’te” şeklindeki “tweet”e CHP’lilerin Genel Kurul’da tepki göstermesi, CHP’li milletvekillerinin milletvekilliği göreviyle bağdaşmayan yüz kızartıcı eylem ve fiillerini hatırlattı.

A+A-

AK Partili Şamil Tayyar’ın Meclis Genel Kurulu’nda olmadığı bir zamanda attığı “Dört artı dört okulları değil meyhaneleri vurdu. CHP’li vekiller tam kadro Meclis’te” şeklindeki “tweet”e CHP’lilerin Genel Kurul’da tepki göstermesi, CHP’li milletvekillerinin milletvekilliği göreviyle bağdaşmayan yüz kızartıcı eylem ve fiillerini hatırlattı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın önceki gece 4+4+4 yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldüğü sırada sosyal paylaşım ortamına yazdığı bir mesaj CHP’lileri çileden çıkardı. Tayyar, Meclis Genel Kurulu’nun dışında bulunduğu bir sırada tweet attığı “Dört artı dört okulları değil meyhaneleri vurdu, CHP’li vekiller tam kadro Meclis’te...” şeklindeki mesajı bahane eden CHP grubu 4+4+4 yasa teklifinin görüşmelerini sabote etmeye çalışması dikkat çekti. CHP Grup Başkanvekillerinin Şamil Tayyar’ı Meclis kürsüsünden özür dilemeye davet etmesi, CHP’li milletvekillerinin millet vekilliği göreviyle bağdaşmayan yüz kızartıcı ve eylem ve fiillerini hatırlattı.

“Çiçek sulama” muhabbetiyle gündeme gelen Kamer Genç, sarhoş olarak İklim Bayraktar’ın kapısına dayanan Muharrem İnce ve Nesrin Baytok ile yatak görüntüleri ortaya çıkan Deniz Baykal gibi CHP milletvekillerinden hiçbiri, bu eylemlerinden dolayı Meclis kürsüsünden özür dilemezken, Şamil Tayyar’ın Meclis kürsüsünden özür dilemeye çağırması “CHP çelişkisi” olarak yorumlandı. Aynı şekilde Bodrum’da kadınlarla âlem yaparken yakalanan BDP Milletvekili Bengi Yıldız da aylar sonra gelebildiği Meclis’ten bu yüz kızartıcı davranışından dolayı özür dilememişti.

Muharrem İnce Özür Diledi mi?

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar’ın sosyal paylaşım sitesinde yazdığı yazıya ilk itiraz eden ve Tayyar’ın özür dilemesini dile getiren kişinin Muharrem İnce olması da dikkat çekti. Tayyar’dan Meclis dışında yazdıklarından dolayı Meclis’in tüzel kişiliği altında özür beklenmesi özür dilemezse Meclis’i çalıştıramayacaklarını söyleyen ve sıra kapaklarına vurarak Meclis’in çalışmasına izin vermeyen CHP’liler, Muharrem İnce’nin geçtiğimiz yıl sarhoş bir halde İklim Bayraktar’ın kapısına gittiği zaman İnce’den Meclis çatısı altında yaptığı hareketten dolayı özür dilemesini istememişlerdi.

CHP’liler, polise taş atan, polis amirini tokatlayan BDP’li vekillere aynı tonda tepki göstermemişti. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Bodrum’da kadınlarla beraber objektiflere yakalanan BDP’li Bengi Yıldız’ın bu davranışı karşısında da sessizliğini korumuştu.

Koray Taşdemir / Akit

HABERE YORUM KAT