1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'li Vekilin 'Ezilmişlik' Gerçeği
CHP'li Vekilin 'Ezilmişlik' Gerçeği

CHP'li Vekilin 'Ezilmişlik' Gerçeği

Yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldıran ve “ezilenlerin yanındayız” diyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin Bağdat Caddesi’ndeki rezidanstan 3 daire aldığı ortaya çıktı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikamet ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin lüks olduğunu iddia eden; Erdoğan'ın aralarında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de bulunduğu ilahiyatçılara verdiği ve kişi başına 30 TL olan iftar yemeğinden rahatsız olan CHP'lilerin lüks içinde yaşadığı ortaya çıktı.

Yeminde sol yumruğunu kaldırdı

Yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldıran CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin; Kadıköy Bağdat caddesinde Four Winds Residence'dan aynı gün 20 Haziran 2014 tarihinde 3 ayrı lüks daire aldığı ortaya çıktı. CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi olan Gamze Akkuş İlgezdi'nin, diş hekimi olmasına rağmen 5 milyon dolarlık (13 milyon 331 bin TL) 3 daireyi satın alması kafa karıştırdı.

En düşük daire 1.5 milyon dolar

Gamze Akkuş İlgezdi'nin, Kadıköy'ün en lüks rezidansından 349.79, 155.06 ve 151.46 metrekarelik üç daireyi nasıl aldığı merak ediliyor. Four Winds Residence'da en düşük dairenin 1.5 milyon dolar olduğu ifade ediliyor. İlgezdi'nin, üç daireyi birleştirerek tek daireye dönüştürdüğü öğrenildi. Rezidansda; sudaki kloru nötralize ederek, cildi gençleştiren C vitaminli duşlar, SPA ve Türk hamamı bulunuyor.

Yeni Akit'e konuşan Gamze Akkuş İlgezdi, 657'ye bağlı devlet memuru olduğunu belirterek, "Bütün mal varlığımızı İçişleri Bakanlığı'na bildirmek zorundayız. Daireyi kaça aldığım bütün kayıtlarda yer alıyor. Konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı durum değil" dedi.

"Sol kimliğiyle parlamentoda olacağım"

CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi, yemin töreninde sol yumruğunu havaya kaldırması hakkında Cumhuriyet gazetesine açıklamada bulunmuş ve "Aidiyetim nedeniyle, sol kimliğimle parlamentoda olacağım için, 'ille de sol' dediğim için, daha solda bir CHP istediğim için sol yumruğumu kaldırdım. Güçlü sağ var. Ama ne yazık ki çok uzun süredir ülkemizde güçlü bir sol yapılanma yok . Artık bunun zamanı geldi. Parlamentoda güçlü bir sol olmalı" demişti.

Gezi eylemlerine destek veren İlgezdi; "68 hareketinden Gezi Direnişine bütün gençlik hareketleri toplumlardaki anlamlı değişimlerin öncülüğünü yapmıştır ve yapmaktadır. (…) Gezi'de gördük ki gençler, düşünüyor, sorguluyor, bu ülkenin geleceği için kaygılanıyordu. Aslında gençler hiç de apolitik değillermiş. Gençlere bir özür borçluyuz" demişti.

Rezidans Bağdat Caddesi'nde

Gamze Akkuş İlgezdi'nin üç daire satın aldığı Four Winds Residence; Kadıköy Bağdat Caddesi'nin merkezinde yer alıyor.

Four Winds Projesi, tarihi yarım adadan Prens Adaları'na kadar uzanan manzarasıyla 44 dönüm arazi üzerine kuruldu. Bölgede en yüksek yapılardan biri olan Four Winds Projesi, 4 bloktan ve toplam 500 daireden oluşuyor. 4+1, 3+1 ve 2+1 daire tiplerinin mevcut olduğu projede, metrekareler 117 ile 350 metrekare arasında değişiyor. Projede fiyatlar ise 1.500.000 dolar ile 2 milyon 900 bin dolar arasında.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum