CHP'li Vekilden Suriyeliler İçin Çirkin Genelleme

26.06.2014 12:03
CHP'li Vekilden Suriyeliler İçin Çirkin Genelleme
CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan TBMM Genel Kurulu'nda Türkiye'ye kaçan Suriyeliler için, "Açlık var onlarda ama namussuzluk da var" dedi.

CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan'ın Genel Kurul oturumunda, ülkelerindeki savaşta ve kaostan Türkiye'ye kaçan Suriyeliler için kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında izinsiz ikamet eden kişilerin geri kabulüne ilişkin anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı ile Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, İçişleri Komisyonu ve Dışişleri Komisyonu raporlarının görüşüldüğü oturumda aleyhte söz alan CHP'li Ramazan Kerim Özkan, "Ama ben geçenlerde Kahramanmaraş'a gittim, benim gençlerim dışarıda işsizken, kahve köşelerinde okey, tavla oynarken, her iş yerinde bir tane Suriyeli gördüm, Maraş'ta böyle, Elâzığ'da böyle, Antep'te böyle. Arkadaşlar, bunlar Burdur'a kadar geldi" dedi.

Özkan, "Biz Akdeniz'in Teke yöresinin iliyiz, memleketimize geldiler, neden? "Aç tavuk ambar deler" derler. Açlık var onlarda ama namussuzluk da var" ifadelerini kullandı.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim