CHP’li Okay’a: İspatlamazsan Şerefsizsin!

05.09.2010 00:00
CHP’li Okay’a: İspatlamazsan Şerefsizsin!
"AKP'nin Kaynaklarından biri de Deniz Feneri” şeklinde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay’a, Deniz Feneri’nden tepki gecikmedi.

Partisinin Bolu'da düzenlediği miting öncesinde gazetecilere, "Neredeyse AKP tek başına bu harcamayı yapacak. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Kaynağını açıklasın. Kaynaklarından biri de Deniz Feneri" şeklinde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay'a, Deniz Feneri'nden tepki gecikmedi.

Deniz Feneri Derneği'nden yapılan açıklamada Hakkı Süha Okay'ın açıklamalarının 'talihsiz bir konuşma' olduğu belirtilerek, "Okay'ın iftira niteliğindeki bu iddiasını şiddetle kınıyor, kendisini Deniz Feneri Derneği ve bu derneğe gönül veren milyonlarca hayırseverimiz adına esefle kınıyor ve en önemlisi de bu çirkin iftirasını derhal hiç beklemeden ispata çağırıyoruz. Aksi takdirde kendisinin haysiyetsiz, şerefsiz, onursuz ve müfteri bir kişi olduğunu ilan edeceğiz" denildi.

Okay'ın açıklamalarıyla alakalı hukuki mücadele başlatan dernekten yapılan açıklamada, "CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, bir süre önceye kadar Deniz Feneri'ni diline dolamış, Okay'ın iftirasına benzer çirkin iftiralarda bulunmuştu. Kendisi ve partisini mahkemeye verdik. Yargı süreci devam ediyor" denildi.

Dernek açıklamasının sonunda şunlar ifade edildi: "Sayın Baykal'ın siyaset sahnesinden nasıl indiğini ibretle izledik. Okay'ı ve diğer CHP'lileri uyarıyoruz: Deniz Feneri, mahallenin yetimidir. Yetimlerin hamisidir. Yetimin ekmeğini kesmenin nasıl ağır bir faturası olduğunu kamuoyumuz çok iyi bilir. Deniz Feneri'ne saldıranları şu mübarek Ramazan günü insanımızın vicdanına ve Allah'a havale ediyoruz.." (Vakit)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim