1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'li Güneş'ten Cuma Namazı Gafı
CHPli Güneşten Cuma Namazı Gafı

CHP'li Güneş'ten Cuma Namazı Gafı

CHP’li Hurşit Güneş SKY Türk ekranlarında CHP’nin seçim beyannamesini değerlendirirken Cuma namazıyla ilgili bir skandala imza attı.

23 Nisan 2011 Cumartesi 11:05A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, partisinin aday tanıtım toplantısının Cuma namazı saatine denk getirilmesine yönelik eleştirilere "Böyle bir sıkıntıları varsa kaza etsinler" diye karşılık verdi.

CHP'nin dün seçim bildirgesini de açıkladığı aday tanıtım toplantısının Cuma saatine denk getirilmesi bazı partili adayları zor durumda bırakmıştı. Adayların bir bölümü namaza giderken, bir bölümü Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinlemeyi tercih etti.

CHP'li Hurşit Güneş, tören sonrası Sky Türk'ün canlı yayınında konuyla ilgili sorulara muhatap oldu. Cuma saatinde tören yapılmasını eleştiren izleyicilere Güneş, "Böyle bir sıkıntıları varsa kaza etsinler. Cuma namazı kaza edilmez değil, her namaz kaza edilir. Ama bu tartışmayı uygun bulmuyorum. Biz CHP'liler olarak özel yaşantımızla siyasal işlevlerimizi karıştırmayız" şeklinde karşılık verdi.

İslam alimlerine göre Cuma namazının kaza mümkül değil. CHP'li Güneş daha önce de skandal sözlerle gündeme gelmişti. Kocaeli'nde bir toplantıya katılan Güneş, bir partilinin 'Kürtler CHP'ye neden ilgi göstermiyor' sorusuna şu cevabı vermişti. 'Kürtler sonuçta bize ilgi göstereceklerdir. Yeni politikalar geliştiriyoruz. Kürtler eninde sonunda bizim kucağımıza oturacaklar."

İşte O Açıklamalar:

            

HABERE YORUM KAT

1 Yorum