1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP’li Eski Vekil Eylemci Dövdü
CHP’li Eski Vekil Eylemci Dövdü

CHP’li Eski Vekil Eylemci Dövdü

Taksim Meydanındaki Gezi protestosunda polise taş atan gruba, CHP’li Çetin Soysal tekme tokat girişti.

A+A-

Amerikan haber ajansı AP’ye çalışan fotoğrafçı Thanassis Stavrakis, Çetin Soysal’ı bir eylemciyi döverken görüntüledi.

Gezi Parkı olaylarından gelen bir fotoğraf karesinde, bir eylemciye sivil kıyafetli kişiler müdahale ediyordu. Müdahale edenler arasında CHP eski İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Çetin Soysal da vardı. Soysal VATAN’a olayı şöyle anlattı:

“Olaylardan sonra Taksim’e arkadaşlarımla gittim. Bir otelden olayları izliyorduk. Meydanda tansiyon düşmüş ve polis AKM’ye çekilmişti. Ancak bazı provokatörler polisi kışkırtmak için taş atıyordu. Yukarıdan baktığım için böyle ajan-provokatör dediğimiz 3 kişi dikkatimi çekti. Bu 3 kişinin ortak özelliği siyah ve gri tonunda dikkat çekmeyecek kıyafet giymiş olmaları, ellerinde herhangi bir pankart bulunmaması bireysel hareket etmeleriydi. Bunlar profesyonel provokatördü. Oysa normal insanlar bu tip olaylarda arkadaşlarıyla hareket eder.”

Uyarmak İçin İndim

“Otelden aşağıya bu kişiyi uyarmak için indim. O sırada tekrar çantasından taş çıkarttı ve attı. ‘Sen ne yapıyorsun?’ diye bağırdığımda, tekrar çıkartıp taş attı. Bunun üzerine ben de alandan uzaklaştırmak için müdahalede bulundum. Bu sırada alanda ondan rahatsız olan başkaları da müdahale ederek alandan uzaklaştırdı. Bu kişiler siyasi jargonu olmayan, sadece alana polisi provoke etmek için oradaydı. Olaylar zaten kameraya alınmıştır. İzlenirse ortaya çıkar. Polisin de bu kişi kesinlikle tespit edip deşifre etmesi gerekir.”

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum