1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'li Arıtman: "Kılıçdaroğlu İstifa Etmelidir"
CHP'li Arıtman: "Kılıçdaroğlu İstifa Etmelidir"

CHP'li Arıtman: "Kılıçdaroğlu İstifa Etmelidir"

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarını değerlendiren CHP İzmir Eski Milletvekili Canan Arıtman, 13 yıldır aralıksız iktidarda olan bir partinin, iki seçmenden birisinin oyunu alarak tekrar iktidara gelmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi.

A+A-

Söz konusu başarıyla cumhuriyet tarihinde örneği olmayan bir olayın gerçekleşeceğini ve AK Parti'nin 17 yıl aralıksız iktidarda kalan bir parti olacağını vurgulayan Canan Arıtman, şöyle konuştu:

“AKP'nin, 7 Haziran'da 9 milyon oy kaybetmesine rağmen tek başına iktidar olacağı anketlere bakmadan net şekilde görülebildi. Ancak, muhalefet milletin nabzını ölçemediği için AKP'nin siyasî başarısında muhalefetin başarısızlığı da etkili oldu. İktidar partisi nasıl oldu da 3 ay sonra bu oyu fazlasıyla geri aldı? Burada en büyük etken, muhalefet partilerinin siyasî başarısızlığıdır.”.

“Kılıçdaroğlu İstifa Etmeli”

Canan Arıtman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini söyleyerek, “Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ni seviyorsa, önemsiyorsa, bu partinin başarılı olmasını, tabanı ve halkı için umut olabilmesini istiyorsa istifa etmelidir, yeni isimlere imkân vermelidir.” ifadelerini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT