CHP'deki Afiş Tartışması Şimşek'e Sıçradı

06.09.2010 13:01
CHPdeki Afiş Tartışması Şimşeke Sıçradı
“Rahibe afişini” bastırdığı iddia edilen CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Kılıçdaroğlu’na, afişlerin il başkanlığının onayıyla hazırlandığını söyledi.
CHP'ye yakınlığı ile bilinen ve Gürsel Tekin'in de düzenli olarak yazılarının yayınlandığı Gerçek Gündem sitesinin haberine göre Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, telefon görüşmesinde Kılıçdaroğlu'na "İstanbul il yönetimi ile Avcılar ilçe yönetiminin bilgisi dahilinde ve talebiyle bu afişin bastırılması sorumluğunu üstlendim. Afiş belediyenin görüşünü değil, il ve ilçe yönetiminin görüşünü yansıtıyor" diyerek kendini savundu.

Kılıçdaroğlu'nun ise konuyla ilgili parti içi soruşturmanın tamamlanmasının ardından, başta Değirmenci ve Avcılar ilçe örgütü olmak üzere aralarında bazı il yöneticilerinin de olduğu bir grup CHP'linin ihracını isteyeceği öğrenildi.

CHP İstanbul İl Yönetim kurulu Üyeleri, üç haftadır toplantı yapmayan İl Başkanı Berhan Şimşek'e çağrı yaptı. Afiş krizin büyümesi üzerine olağanüstü toplantı isteyen yönetim kurulu üyeleri saat 14.30'da bir araya geliyor.

Gerçek Gündem'in edindiği bilgiye göre, bir süredir "afiş krizi"yle gündeme gelen CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, perşembe günleri yapılan "olağan toplantı"yı beklemedi. İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Berhan Şimşek'e çağrı yaharak "afiş krizi"ni görüşmek istediklerini söyledi. Üç haftadan bu yana il yönetim kurulu toplantısı düzenlemeyen Şimşek, bu çağrıya olumlu yanıt verdi. Olağanüstü İl Yönetim Kurulu toplantısının bugün saat 14.30'da yapılmasına karar verildi.

Toplantıda İl Yönetim Kurulu üyelerinin afiş krizine ilişkin görüşlerini açıklayacağı ve Şimşek'ten bilgi isteyecekleri öğrenildi.

İSTİFA GELDİ

Avcılar Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Ömer Zengin, 'rahibe' benzetmeli afiş nedeniyle partisinden istifa etti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim