CHP'de Yönetim Yenilendi

17.08.2011 22:47
CHPde Yönetim Yenilendi
Cumhuriyet Halk Partisi'nde beklenen değişiklik gerçekleşti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden belirlediği Merkez Yönetim Kurulu üyelerini kamuoyuna açıkladı.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nda yer alacak 15 ismi belirledi. Süheyl Batum, Hurşit Güneş ve Umut Oran gibi isimler liste dışı kaldı, 9 yeni isim MYK'ya girdi. En önemli değişiklik ise Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in görevini Nihat Matkap'a bırakması oldu.

Listede Sürpriz

Yeni listede birçok sürpriz var... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, değişiklikle ilgili olarak "Yeni MYK ile yola devam edeceğiz, eski arkadaşlarımızın görüş ve deneyimlerinden faydalacanacağız" dedi.

MYK'da 1 genel başkan yardımcılığı azaltılırken 15 genel başkan yardımcısından 9'u için yeni isim belirlendi, 10 kişi ise listedışı kaldı.

Tekin'in Yerine Matkap

Yeni isimlerden 3'ü ise milletvekili. Yeni listedeki en önemli değişiklik, örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin'in koltuğunu Nihat Matkap'a bırakması oldu.

Gürsel Tekin ise bundan böyle, tanıtım, basın ve propagandadan sorumlu olacak.

Partinin kasası Erdoğan Toprak'a teslim. Toprak, İdari ve Mali İşlerden sorumlu olacak.

Kimler Yok

Önceki dönemde ismi sık sık gündeme gelen Süheyl Batum ile Hurşit Güneş, Volkan Canalioğlu, İzzet Çetin, Umut Oran, Osman Korutürk, Gülsün Bilgehan, Engin Altay, Alaattin Yüksel ve Sena Kaleli ise MYK'da yer bulamadı.

Devam Edenler

Göreve devam edecek isimler ise Faik Öztrak, Sencer Ayata, Emrehan Halıcı ve Sezgin Tanrıkulu oldu. Bihlun Tamaylıgil de yeni dönemde Genel Sekreterlik görevini sürdürecek.

TRT 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim