1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. “CHP'de Yeni Bir Genel Başkan ve Parti Yönetimine İhtiyaç Var”
“CHP'de Yeni Bir Genel Başkan ve Parti Yönetimine İhtiyaç Var”

“CHP'de Yeni Bir Genel Başkan ve Parti Yönetimine İhtiyaç Var”

CHP'de, eski milletvekili Mengü'nün başını çektiği bir grup muhalifin gelecek günlerde, “CHP'de seçimli olağanüstü kurultay yapılması” talebini de içeren bir bildiri yayımlaması bekleniyor.

A+A-

AA yer alan bilgiye göre, CHP'de, eski milletvekili Şahin Mengü'nün başını çektiği bir grup muhalif, Uğur Mumcu Vakfı'nda, basına kapalı gerçekleştirilen bir toplantı yaptı.

Bazı eski milletvekilleri ve delegelerin katıldığı 6 saat süren toplantıda, “Türkiye'nin mevcut siyasî durumu ve yaşanan sorunlar” ele alındı.

CHP'nin mevcut yönetiminin değerlendirildiği toplantıda, “yeni bir genel başkana ve parti yönetimine ihtiyaç duyulduğu” görüşü ağırlık kazandı.

Daha önce bir toplantı daha yapan grubun, gelecek günlerde “CHP'de seçimli olağanüstü kurultay” yapılması talebini de içeren bir bildiri yayımlaması bekleniyor.

“Mevcut Yönetimin Değişmesi Yönünde Görüş Alışverişi”

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Şahin Mengü, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini, Türkiye'nin yaşadığı sorunları ele alıp, çözüm önerileri üzerinde durduklarını belirtti.

CHP'nin mevcut yönetiminin değişmesi yönünde görüş alışverişinde bulunulduğunu ifade eden Mengü, bir bildiri üzerinde çalıştıklarını, gelecek günlerde bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT