1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'de "Olağan" Kurultay Tarihi Belirlendi
CHP'de "Olağan" Kurultay Tarihi Belirlendi

CHP'de "Olağan" Kurultay Tarihi Belirlendi

Alınan bilgiye göre, CHP Olağan Kurultayı'nın 16 ve 17 Ocak 2016 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilmesi kararı alındı.

A+A-

CHP'nin olağan kurultay süreci devam ederken, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından olağanüstü kurultay tartışmaları gündeme gelmiş, buna yönelik olarak da imza toplanmasına başlanmıştı.

Öte yandan, CHP Samsun eski İl Başkanı ve Kurultay Delegesi Mehmet Atalay, yaptığı açıklamada, “Olağanüstü kurultayı toplamak için tüm delegelerin yarısı olan 600 sayısına ulaşmamız gerekiyor. Bugün itibariyle tüm baskı ve olumsuzluklara karşın bu sayıya çok yaklaşmış bulunuyoruz.” dedi.

CHP’nin eski milletvekili Umut Oran, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hiç vakit kaybetmeden olağanüstü kurultayı toplayarak acilen güvenoyu tazelemesi gerektiğini belirtmiş, genel başkanlığa adaylık sinyali vermişti.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de düzenlediği basın toplantısında “adayım” dememiş ancak olağanüstü kurultay istemişti.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise, CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Balbay, “Partimizin olağan kurultayında genel başkanlığa hazırım.” demişti.

AA, Al Jazeera

Etiketler :

HABERE YORUM KAT