1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'de Kurultay Sessizliği
CHP'de Kurultay Sessizliği

CHP'de Kurultay Sessizliği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 16-17 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek 35. Olağan Kurultay'da, “yönetimde önemli değişikliğe gideceği” sinyallerini vermesinin ardından partide sessizlik hâkim.

A+A-

Bugüne kadar 34'ü olağan, 18'i de olağanüstü olmak üzere 52 kurultay gerçekleştiren CHP'de, 35. Olağan Kurultay için hazırlıklar devam ediyor.

CHP'de genel seçim nedeniyle ertelenen kurultay takvimi sona erdi. 3 Kasım Salı günü başlayan takvim çerçevesinde 940 ilçe ve 81 il kongresi tamamlandı.

Kılıçdaroğlu'na Rakip Çıkması Zor Görünüyor

Delege sayısı nedeniyle kurultayda etkili olacak İstanbul'da Cemal Canpolat, İzmir'de eski Parti Meclisi (PM) üyesi Alaattin Yüksel, Ankara'da da mevcut başkan Adnan Keskin il başkanlığına seçildi.

Kongrelerde, genel başkan ve PM üyelerini seçecek bin 100 kurultay delegesi de belirlendi.

Genel başkanlığa adaylık için 120 delegenin imzası gereken CHP'de, değişen delege yapısı nedeniyle Kılıçdaroğlu'na rakip çıkması ise zor görünüyor.

Tek Tek İsimler Üzerinde Çalışıyor

İsimler üzerinde “tek tek ve titiz bir çalışma yürüten” Kılıçdaroğlu'nun 60 kişilik PM'de önemli değişikliğe gideceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Parti kulislerinde genel başkanın 10 isim hariç 60 kişilik PM'nin tamamını değiştirmeyi düşündüğü dile getiriliyor.

Tüzük ve Program Kurultayı Yapılacak

Bu arada CHP, büyük kurultay sonrası hem tüzük hem de program kurultayı yapmayı planlıyor.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT