1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'de Bir İl Yönetimi Görevden Alındı
CHP'de Bir İl Yönetimi Görevden Alındı

CHP'de Bir İl Yönetimi Görevden Alındı

CHP Eskişehir İl Yönetimi'nin, Genel Merkez kararıyla görevden alındığı bildirildi. Yeniceli, görevden alınma nedenini bilmediklerini dile getirerek, hukuki hakları saklı tuttuklarını belirtti.

A+A-

Görevden alınan İl Başkanı Ersen Yeniceli, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, konuya ilişkin genelgenin kendilerine dün ulaştığını söyledi.

Yeniceli, görevden alınma nedenini bilmediklerini dile getirerek, Genel Merkez'in kararına saygılı olduklarını ancak hukuki hakları saklı tuttuklarını belirtti.

Siyasi Partiler Yasası ve parti tüzüğünün verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden Yeniceli, şöyle konuştu:

"Bizler ocak ayında partimizin önde gelen isimleri tarafından tam bir mutabakat sağlanarak göreve geldik. Partide özlenen huzuru ve güveni sağladık. Genç, bilgili ve dinamik bir kadro kurduk."

İl Yönetimine yeni atama yapıldığını belirten Yeniceli, "Yapılan bu atamayla tüzüğümüze göre 45 gün sonra il kongresi yapılma mecburiyeti vardır." ifadelerini kullandı.

Bu arada, CHP Genel Merkezi tarafından atanan yeni yönetim, Sinan Özkar (Başkan) Esma Zakire Altınel, Betül Duman Köycü, Ebru Ergut, Emre Genç, Adnan Benuğur ve Serdar Aksoydan oluşuyor.

AA

HABERE YORUM KAT