1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP'de 10 Başkandan Ortak Bildiri
CHP'de 10 Başkandan Ortak Bildiri

CHP'de 10 Başkandan Ortak Bildiri

İzmir'de, yeniden aday gösterilmeyen CHP’li 10 belediye başkanı ortak deklerasyon yayınlayıp, parti yönetiminin kararının gerekçelerini açıklamasını istedi.

A+A-

CHP Genel Merkezi’nin yeniden aday göstermediği İzmir’deki CHP’li 10 belediye başkanı ortak deklerasyon yayınlayıp, parti yönetiminin kararının gerekçelerini açıklamasını istedi. 

Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparmak, eski başkan Osman Özgüven, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Karaburun Belediye Başkanı Serdar Yasa, Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün imzalı metin bugün kamuoyuna açıklandı.

İzmir ve Türkiye kamuoyuna seslenişle başlayan ortak metinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, komisyon, MYK ve PM’ye çağrı yapılarak neden aday gösterilmediklerinin açıklanması istendi. Ortak metinde "Bizler partimizin oylarını artırdık. Yaptığımız çalışmalar partimiz tarafından da beğenildi ve bu çalışmaların tanıtımı amacıyla Genel Merkez öncülüğünde Sosyal Demokrat Belediyeler – Kentine Güvenen Kentler Buluşması Fuarı düzenlendi. Uğradığımız haksız saldırı ve eleştirilere göğüs gererken bir taraftan da Genel Merkez, bağımsız kamuoyu araştırma şirketleri, iktidar partisi ile tarafımızca ayrı ayrı yaptırılan tüm anketlerde açık ara önde çıktık. Belediye hizmetlerimiz de halkımız tarafından beğenildi ve onaylandı. Objektif kriterlere göre değerlendirme yapılacağının söylenmesine olan inancımızla şimdi soruyoruz! 

Kamuoyunda bizleri başarısız gösteren, ailelerimizi, sevenlerimizi ve onurumuzu küçük düşüren aday belirleme sürecinde; hangi başarısızlığımızdan, hangi yanlışımızdan ya da kim ve kimlerin karşı çıkışından dolayı aday gösterilmedik. Sevenlerimize, halkımıza ve bu fedakarca görevi yaparken bizi yalnız bırakmayan, çoğu zaman ihmal ettiğimiz ailelerimize bir açıklama yapmak Sayın Genel Başkanımızın, Beşli komisyonun, MYK’nın ve Parti Meclisinin görevidir ve bu açıklamayı istemek de bizim hakkımızdır."

Bu açıklamanın yazılmasının ardından önce Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ardından Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün ve son olarak Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparmak partilerinden istifa etti.

HABERE YORUM KAT