CHP, Oy Karşılığı Aile Sigortasına Kayıt Yapıyor

11.06.2011 13:55
CHP, Oy Karşılığı Aile Sigortasına Kayıt Yapıyor
CHP'nin, oy karşılığında aile sigortasına kayıt yaptığı ortaya çıktı. İhtiyaç sahiplerinin kapısını çalan CHP'li yetkililer, "Oyunuzu bize verin. Seçildiğimizde aile sigortasından hemen yararlanın." diyerek, yazılı belge imzalatıyor.

Bu uygulamalardan biri Eskişehir'de yaşandı. Bir vatandaşa, 102 bin sıra numarası ile başlayan "Aile sigorta kütüğüne kayıt edildiniz." yazılı belge verildi. CHP'nin aile sigortası makbuzu dağıtmasına Başbakan Erdoğan tepki gösterdi. Erdoğan "Böyle cambazlık olur mu, böyle yalan olur mu?" dedi.

CHP'nin, seçimlere bir gün kala köylüleri oy karşılığında aile sigortasına kayıt ettirdiği ortaya çıktı. CHP'li yetkililer, özellikle dul, yetim ve ihtiyaç sahibi köylülerin kapısını çalarak, "Sizi aile sigortasına kaydettik. Oyunuzu bize verin. Seçildiğimizde aile sigortasından hemen yararlanın." şeklinde yazılı belge imzalatıyor. Bu uygulamalardan biri Eskişehir'de yaşandı. Vatandaşa verilen 'aile sigortası kayıt belgesi', yine vatandaşın kendi el yazısıyla doldurtuluyor. Üzerinde "Herkes için CHP" yazısının bulunduğu belgenin sonunda "Aile sigorta kütüğüne kayıt edildiniz. CHP iktidarında bu kütüğe kayıtlı ve durumları beyana uygun olanlar âile sigortası'ndan hemen faydalanmaya başlayacaklar." ifadeleri yer alıyor. Söz konusu belgede sıra numarası da yer alıyor. Bir belgedeki sıra numarasının 102 bin ile başlaması, CHP'nin bu yolla 100 bini aşkın kişiye belgeyi doldurtturduğu tahmin ediliyor. Hukukçular, CHP'nin bu davranışın seçim yasaklarına aykırı olduğunu ve suç işlendiğini belirtiyor.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim