1. YAZARLAR

  2. Ali İhsan Karahasanoğlu

  3. CHP beceriksizliği ve basına tahammülsüzlük!
Ali İhsan Karahasanoğlu

Ali İhsan Karahasanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP beceriksizliği ve basına tahammülsüzlük!

A+A-

CHP’lileri anlamak gerçekten zor iş.. Büyük iddialarla, “Sahte seçmen kayıtları var. Mükerrer yazılımlar var. Seçmen kütüklerinde büyük usulsüzlükler tesbit ettik.

Sahtekarlıkları ortaya çıkarmak için de, resmi rakamlara dayalı bir internet sitesi oluşturduk. Kimlik numaranızı girerek, sahte seçmenleri tesbit edebilir, ihbarda bulunabilirsiniz” açıklaması yapıyorlar..
“Ne güzel.. CHP’liler de, vatana millete faydalı işler yapabiliyorlarmış demek ki!” diye, yapılan çalışmayı alkışlıyoruz..
Sonra gün geliyor, sahte seçmen tesbiti için internet sitesi açan CHP, İstanbul’a Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak, Kemal Kılıçdaroğlu’nu gösteriyor.
Hemen arkasından bir de bakıyorsunuz ki, Ankara’da ikametgahı bulunan, zaten kendisi de milletvekili olduğu için, ikametgahı zorunlu olarak Ankara olması gereken Kılıçdaroğlu, bir anda İstanbul’da bir adrese naklini yaptırmış!
Olamaz mı?
Olur.. Niye olmasın ki?
Olur da, milletvekilliğinden istifa edersiniz, öyle taşırsınız ikametgahınızı İstanbul’a.
Yoksa, milletvekilliğinden maaş alıp, “Ben İstanbul’da oturuyorum” derseniz, “acaba”lar başlar o zaman!
Hem milletvekilliğinden istifa etmiyor, hem de ikametgahını İstanbul gibi gösteriyor!
Bu ikisi aynı anda olmaz işte!
Sadece adres çelişkisi de değil konu..
Ayrıca, “CHP beceriksizliği” de var olayda.. Klasik CHP beceriksizliği..
YSK’ya sorarsanız, Kemal bey için İstanbul seçmeni bilgisi veriliyor..
Ama CHP’nin büyük iddialarla tanıttığı www.sahtesecmen.org’a sorarsanız, Kemal Kılıçdaroğlu isminde, onun kimlik numarası ile bir seçmen yok İstanbul’da..
İsteyen herkes, www.ysk.gov.tr adresi ile www.sahtesecmen.org adreslerinde Kemal beyin kimlik numarasını girerek sorgulama yaptığında, kayıtlar arasındaki farklılığı görecektir. YSK’da İstanbul seçmeni görünmese, CHP’nin sitesinde İstanbul seçmeni görünse, diyeceğim ki, “Devlet ağır işliyor. YSK kaydını değiştirmemiş. Ama bakın siyasi parti nasıl kaydını hemen güncelleştirmiş!”
Ama öyle değil.
Devlet, kaydını hemen değiştirmiş. Usulsüz kayıt değişikliği de yapıyor olsa, Kemal beyin yeni adresi, YSK’nın resmi kayıtlarına hemen intikal ettirilmiş. Ama, YSK kayıtlarına göre bilgi verdiğini iddia eden CHP’nin internet sitesi ise, hiçbir resmi prosedüre bağlı olmadan, gerekli düzeltmeyi yapma imkanı varken, Kemal beyin kaydını İstanbul’a yapmamış!
Devletin hantallığı, CHP’nin internet sitesine yerleşmiş!
AKParti’nin devlet işleyişini hızlandırmaktaki başarısı ise, YSK’yı hızlandırmış!
Gelin de, şaşmayın şimdi bu işe!
CHP’nin internet sitesindeki YSK kayıtlarına aykırı bilgi, sahtelik değilse de, açık bir beceriksizlik örneği.
Bir parti, büyük iddialarla internet sitesi açıp, “Girin bu siteye. Sahte seçmenleri öğrenin” diyorsa.. Arkasından da, İstanbul’daki Büyükşehir Belediye başkan adayının kaydını bu sitede gösteremiyor, daha doğrusu o isimle bir seçmen olmadığı cevabını size veriyorsa, bu sonuç en azından bir beceriksizliktir..
Böyle bir beceriksizliğe imza atanlar da, değil İstanbul’u, bir mahalleyi bile idare edemezler!
Önceki yıllarda da idare edememişlerdi zaten.
Çöp yığınları ile, su kısıntıları ile, hava kirliliği ile, yollardaki çamur bataklıkları ile; CHP’li yılları unutmadık henüz!
Biz unutmadık da, unutturmak isteyenler var..
Onun için de, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adresindeki çelişkiyi soran muhabirimiz HüseyinKulaoğlu’nu, resmen linç ettiler.. Muhabirimizin bir tane soru sormasına bile imkan tanımadılar!
Hey gidi hey! Bunlar bir de seçilirlerse ne olur kim bilir?
Şimdiden soru sormaya tahammülleri yoksa, bir de iktidara gelirlerse/başkanlığı kazanırlarsa, kimseyi yanlarına bile yaklaştırmazlar herhalde.
CHP zihniyeti işte bu.. Soru sormak yok.. Çelişkileri ortaya koymak yok.. Gazeteciye tahammül yok..

VAKİT

YAZIYA YORUM KAT