1. HABERLER

  2. HABER

  3. CHP Atatürk Fotoğrafı İddialarını Araştıracak
CHP Atatürk Fotoğrafı İddialarını Araştıracak

CHP Atatürk Fotoğrafı İddialarını Araştıracak

CHP Grup Yönetim Kurulu, partiye mensup bir milletvekilinin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiğine ilişkin iddiaları araştırarak, konuyla ilgili rapor hazırlayacak.

A+A-

CHP Grup Yönetim Kurulu, partiye mensup bir milletvekilinin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiğine ilişkin iddiaları araştırarak, konuyla ilgili rapor hazırlayacak.

CHP Grup Başkanvekili Özgür ÖzelCHP'li bir milletvekilinin Meclisteki makam odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiği iddiasına ilişkin Grup Disiplin Kurulu'nun çalışma başlattığı haberleriyle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Bazı basın yayın kuruluşlarında iddianın yer almasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olayın araştırılması yönünde talimat verdiğini belirten Özel, Grup Yönetim Kurulu'nun araştırma ve rapor hazırlanması için üç kişi belirlediğini anlattı.

Özel, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde olayın araştırılmasıyla ilgili vermiş olduğu talimat vardı. Grup Yönetim Kurulu adına üç arkadaşımız muhakkik olarak atandı. Muhakkik olan arkadaşlar konuyla ilgili çıkan haberleri tarayacak, ismi geçen arkadaşları en objektif şekilde dinleyecekler. Sonra Grup Yönetim Kurulumuza bu konuda bir rapor sunacaklar. Grup Yönetim Kurulu, bu rapor sonucunda grup iç yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince disiplin soruşturmasını gerektiren bir durum varsa disiplin kuruluna yollayabilir. Yoksa rapor doğrultusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağız."

Bir milletvekiliyle ilgili disiplin işleminin yapılıp yapılmayacağının Grup Yönetim Kurulu'nun yetkisinde olduğuna işaret eden Özel, "Henüz başlatılmış bir disiplin işlemi yok. Grup Yönetim Kurulu'na rapor sunmak üzere üç arkadaş muhakkik atandı" dedi.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT