1. HABERLER

  2. HABER

  3. İNTERNET

  4. CHP Adana Milletvekili Özdiş: “İnternette Adil Kullanım Kotasına ‘Hayır’ Diyoruz”
CHP Adana Milletvekili Özdiş: “İnternette Adil Kullanım Kotasına ‘Hayır’ Diyoruz”

CHP Adana Milletvekili Özdiş: “İnternette Adil Kullanım Kotasına ‘Hayır’ Diyoruz”

CHP Adana Milletvekili Özdiş, “İnternette, adil kullanım kotasına ‘Hayır.’ diyoruz. Gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde dahi olmayan bu çağ dışı, adaletsiz ve tüketici haklarına baştan sona aykırı uygulama kalksın istiyoruz.” dedi.

A+A-

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, internette adil kullanım kotası uygulamasına yönelik eleştirilerde bulundu.

İbrahim Özdiş, “İnternet servis sağlayıcı tarafından ay içerisinde belirli bir kullanım miktarını geçtikten sonra yapılan hız düşürme işlemi olan adil kullanım kotası, tüketici haklarına aykırı bir uygulamadır.” ifadesini kullandı.

Altyapı eksiklikleri bahane edilerek, belli bir hızda satılan kotanın servis sağlayıcı tarafından düşürülmesinin kabûl edilebilir bir durum olmadığını belirten Özdiş, adil kullanım kotası ile bedeli, “24 Mbit” denilerek alınan internetin bazen 2,3 Mbit'e kadar düşürülmesini “utanmazlık” olarak nitelendirdi.

İçinde bulunulan dijital çağda böyle bir hız üzerinden internet hizmeti sunmanın komik bir durum olduğunu vurgulayan Özdiş, “Adil kullanım kotasına ‘Hayır.’ diyoruz. Gelişmiş ülkelerde ve Gürcistan, Bulgaristan, Romanya gibi gelişmekte olan ülkelerde dahi olmayan bu çağ dışı, adaletsiz ve tüketici haklarına baştan sona aykırı uygulama kalksın istiyoruz. Çare çok, yapılacak düzenleme çok, yeter ki dikkate alınsın.” diye konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT