1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ceylanpınar Belediye Başkanı: PYD’nin Amacı Etnik Temizlik Yapmak
Ceylanpınar Belediye Başkanı: PYD’nin Amacı Etnik Temizlik Yapmak

Ceylanpınar Belediye Başkanı: PYD’nin Amacı Etnik Temizlik Yapmak

Ceylanpınar İlçesi Belediye Başkanı Menderes Atilla, PKK'nın nihai hedefinin, Ceylanpınar’ı tamamen Kürtlerin yaşadığı bir yer haline getirmek ve etnik temizlik yapmak olduğunu söyledi.

A+A-

Dünyanın en büyük tarım işletmesi ilçemizde, artı Suriye'ye sıfır noktasında komşuyuz. Geçmişte HDP Ceylanpınar'da on yıl belediye başkanlığı yaptı, bu on yıl boyunca Ceylanpınar sınırı devletin, belediyenin araçları ile personelleri ile çok iyi kullandılar. Lojistik destek sağladılar, götürdüler,silah geldi, malzeme gitti, her türlü şeyi yaptılar. Tabi bu arada biz belediyeyi onların ellerinden alınca, kazanınca, birde karşıda da Resulayn şu anda PYD'nin kontrolünde, 100.000 nüfuslu ilçe şuanda PYD'nin kontrolünde Bir de içinde şuanda 3.000 tane terörist var. Şimdi onların irtibatını koparmış olduk, onların tekerine çomak sokmuş olduk, onun için bir taraftan oradan beni yok etmeye çalışıyorlar. İkincisi diyorlar ki 'Menderes Atilla'yı yok edersek burası tümüyle bizim elimize geçer.' Ceyalanpınar'da da nüfus oranı olarak yarıya yakını Arap ve Kürt kardeşlerimiz yaşıyorlar, orda bir etnik temizlik sağlarız diye düşünüyorlar. 

Ceylanpınar Resulayn'in nüfusu merkez ilçe 100.000, 170 tane de köyü var, 200.000'e yakın nüfusu var. O nüfusun %80'i Arap , %5', Çerkez , %15'i de Kürt kardeşlerimiz ama ne yaptılar orada Arap nüfusunun %50'si kaçtı, onları gönderdiler, mallarına mülklerine al koydular, Türkiye'ye kaçtılar. Ve oradaki PYD'ye, PKK'ya boyun eğmeyen Müslüman Kürt kardeşlerimizi de kovdular. 

Şuan oradaki Çerkezlerin de %4'üne yakını da kaçtı. Aynı asilmülasyon politikası şu anda Tel Abyad'da da yaşanıyor. 

Ceylanpınar'da iki çadır kentte toplam 47 bin, ilçe merkezinde ise çoğu Arap vatandaşı 70 bin mültecinin bulunduğunu belirten Menderes Atilla, kendisinin öldürülmesi durumunda bu çadır kentlerin de yakılacağını ifade etti.

Menderes Atilla, PKK tehdididin ortadan kalkması durumunda HDP'nin oylarının 4'te 3 oranda azalacağını da söyledi. 

IŞİD, PYD ve Esed'in uluslararası destekle ayakta kaldığını sözlerine ekleyen Atilla, bölgedeki tek umudun Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizdi.

AHABER

HABERE YORUM KAT