Ceylan Önkol Mezarı Başında Anıldı

29.09.2010 13:28
Ceylan Önkol Mezarı Başında Anıldı
Lice’de patlayan bombanın kurbanı olan Ceylan ölümünün birinci yılında anıldı. Annesi gözyaşlarına boğuldu.

Diyarbakır'da koyunları otlatırken uzaktan atılan bir patlayıcının isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 12 yaşındaki Ceylan Önkol, ölümünün birinci yılında anıldı. Ceylan'ın mezar taşında Kürtçe yazan "Ceylan'ım, ciğerim parça parça" yazısı dikkat çekti. Anmaya katılan AKP Milletvekili Zeynep Dağı, faillerin bir an önce bulunmasını isteyerek "Gecikmiş adalet adalet değildir" dedi.

Ceylan Önkol'un birinci ölüm yıldönümü nedeniyle aralarında AKP Milletvekili Zeynep Dağı, BDP yöneticileri, İHD'liler ve Dünya Demokrasi Hareketi üyelerinin de bulunduğu bir grup önce Önkol ailesini evinde ziyaret etti. Bingöl'ün Genç İlçesi'ne bağlı Yayla Köyü'ndeki eve gidenlerden AKP'li Zeynep Dağı acıyı paylaşmak için geldiklerinin altını çizdi. Dağı "Başta Ceylan'ın ölümü olmak üzere tüm faili meçhuller bir an önce aydınlatılmalıdır. Gecikmiş adalet adalet değildir" dedi.

Dünya Demokrasi Hareketi üyeleri de davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizdiler. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Ceylan'ın ağabeyi Rıfat Önkol sitemlerini de dile getirdi. Özellikle AKP milletvekillerinin bir kez olsun kendilerini aramamasına çok üzüldüklerini belirten Önkol "Artık tek isteğimiz var. Bir yıldır adım atılmayan soruşturma ayıbından kurtulalım. Bu dava yürüsün ve failler ortaya çıksın" dedi.

Grup daha sonra Ceylan'ın mezarı başına gitti. Çiçeklerle süslenen mezar başında anne Saliha Önkol gözyaşlarına hâkim olamadı."Beni bırakıp nereye gittin. Sen benim kuzumdum, nazlı kızımdın" diye feryatlar eden anne Önkol güçlükle sakinleştirildi. (Taraf)

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim