1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çevik İçin Bakanlıktan Soruşturma İzni İstenecek
Çevik İçin Bakanlıktan Soruşturma İzni İstenecek

Çevik İçin Bakanlıktan Soruşturma İzni İstenecek

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik’in, Yargıtay ve Danıştay üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

16 Şubat 2012 Perşembe 00:49A+A-

 

 

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik’in, bir basın açıklamasında Anayasa Mahkemesi, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Yargıtay ve Danıştay üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Çevik katıldı. Hakim Hülya Tıraş, dava konusu eylemin TCK’nın “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama” başlıklı 301. maddesi kapsamına girme ihtimali bulunduğunu belirtti. Adem Çevik’in TCK’nın 301. maddesinden yargılanması için Adalet Bakanı’nın izninin gerektiğini belirten Hakim Tıraş, bu kapsamda, dosyanın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesine ve bu süre içinde yargılamanın durmasına kararını verdi.

İddianamede, 17 Mayıs 2010’da Danıştay binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında, Adem Çevik’in, Anayasa Mahkemesi, HSYK, Yargıtay ve Danıştay üyelerine hakaret ettiği ileri sürülmüş, bu kapsamda cezalandırılması istenmişti. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT