1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çetin Doğan GATA Yolunda
Çetin Doğan GATA Yolunda

Çetin Doğan GATA Yolunda

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda görülen Balyoz davasında, “Semineri ben yönettim suç varsa benimdir” diyen emekli Org. Çetin Doğan hasta yatağında yatarken, suçu işlemediğini iddia eden diğer san

13 Şubat 2011 Pazar 06:35A+A-

Doğan ise 'Hapis paniği' başlıklı manşetimizde öngördüğümüz gibi duruşmanın başladığı gün rahatsızlanarak evde tedavi görmeye başladı. Omzu çıktığı iddia edilen Doğan'ın 10 günlük sağlık raporu aldığı belirtildi.

ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ DOĞAN OMZUNU ÇIKARTMIŞ

Gölcük Donanma Komutanlığından çıkan 9 çuval belge, Balyoz davasının seyrini tamamen değiştirmişti. Sanık avukatlarına dağıtılan 43 yeni klasör emekli Org. Çetin Doğan'ın seminerin 'kes-kopyala' yöntemi ile darbe planına dönüştürüldüğü yönündeki iddiası çürütmüştü. Akit gazetesinde yayınlanan 23 Ocak tarihli 'Hapis paniği' başlıklı haberde ise ele geçirilen deliller sonrası duruşma savcısının sanıklar hakkında tutuklama talep edeceği, Çetin Doğan ve bazı komutanların ilk Balyoz yakalamalarında olduğu gibi aniden rahatsızlanacağı iddia edilmişti. 43 yeni klasörü görmeden önce, 'Bütün suç benimdir. Suçlu varsa benim' diyen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıklar avukatları aracılığıyla mahkemeye mazeret bildiren doktor raporu gönderdi. Avukatı Celal Ülgen, sanık Çetin Doğan'ın omzunun çıktığını, tedavisinin devam ettiğini ve bu konuda 10 günlük sağlık raporunu mahkemeye sunduklarını belirtti. Doğan'ın hakkındaki yakalama kararına rağmen evinde olduğu, omuz ağrılarının git gide şiddetlenmesinden ötürü GATA'ya başvurabileceği iddia edildi. Doğan davanın 8. duruşmasında Gölcük Donanma Komutanlığında çıkan belgelerin Balyoz davasıyla alakalı olduğu ve sanık avukatlarına dağıtılacağının söylenmesiyle birlikte salonu terk etmiş, o tarihten bu yana da ortalıkta görülmemişti.

İŞTE DOĞAN'IN BİR İYİ BİR KÖTÜ HALLERİ

Balyoz Darbe Planı'nın bir numaralı sanığı olan emekli Orgeneral Çetin Doğan, gözaltına alındığı tarihten itibaren "yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığını" gerekçe göstererek GATA'ya kapak atmaya çalışmıştı. Hakkında yakalama kararı çıkartıldıktan sonra soluğu GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığında alan 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın kalp duvarında rahatsızlık, sağ bacağında uyuşma ve ağrı yoğunlaşması bulunduğu iddia edilmişti. Doğan'ın avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin fıtık ameliyatı olması gerektiğini söylemiş, ölüm ve felç ihtimalleri dahil yüzde 35 komplikasyon riski bulunduğunu iddia etmişti. GATA doktorlarının taburcu edilmesi yönünde verdiği rapora rağmen direnip cezaevine girmemek için yoğun bir uğraş içine giren Org. Doğan, HSYK'nın görevden aldığı Hakim Oktay Kuban tarafından tahliye edildikten sonra bir anda iyileşti. Doğan'ın tahliye olduktan sonra GATA'ya bir daha uğramadığı belirtildi. Soluğu Bodrum'da alan Çetin Doğan, Bodrum'da düzenlenen 29 Ekim resepsiyonunda bol bol dans ederek ne kadar sağlıklı olduğunu cümle aleme gösterdi.

MURAT ALAN / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT