1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Cesedime İsrailli Eli Değmesin
Cesedime İsrailli Eli Değmesin

Cesedime İsrailli Eli Değmesin

Açlık grevi eyleminde 200 günü geride bırakan Filistinli esir Samir El-İsavi, serbest bırakılmadan cezaevinde hayatını kaybetmesi halinde işgal yönetiminin cesedine otopsi yapmasına izin verilmemesini istedi.

A+A-

Esir Samir El-İsavi, alıkonulduğu İsrail cezaevinden gönderdiği mesajda, Filistin Özerk Yönetimi'ne ve Mısır'a çağrıda bulunarak, cezaevinde ölmesi durumunda cesedine otopsi yapılmasına izin verilmemesini ve cenaze namazının Mescid-i Aksa'da kılınarak şehit kardeşi Fadi'nin yanına defnedilmesinin sağlanmasını talep etti.

Samir El-İsavi, bugün (14 Şubat Perşembe) kızkardeşi avukat Şirin El-İsavi'ye ulaşan mesajında, açlık grevi eylemini "şehitlerin kanlarına vefa savaşı" kapsamında sürdürdüğünü ifade ederek, işgal rejimi zindanlarında gerçekleştirdiği açlık grevini "varoluş ve kendini ispat mücadelesi" olarak nitelendirdi.

Açlık grevine devam etmesinin ve bugüne kadar sürdürmesinin Filistin halkının desteği sayesinde gerçekleştiğini ifade eden El-İsavi, işgal yönetiminin esir takası anlaşmasında verdiği sözleri daha sonra yerine getirmediğine dikkat çekti.

Özgürlüğünün Filistin halkının özgürlüğünün bir parçası olduğunu ve davasının kişisel bir dava olmadığını ifade eden El-İsavi, yolun sonuna geldiğini ve tünelin ucunda ya özgürlük veya şehadet olduğunu söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT