1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cenazede İtfaiye Görevlisine Linç Girişimi
Cenazede İtfaiye Görevlisine Linç Girişimi

Cenazede İtfaiye Görevlisine Linç Girişimi

Berkin Elvan'ın cenaze töreninde olaylar çıktı. Bir grup eylemci cenaze kortejinin yakınından geçen itfaiye aracına saldırdı.

A+A-

Gezi olayları sırasında başına gaz kapsülü isabet ederek komaya giren ve 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın cenaze töreninde olaylar çıktı. Bir grup eylemci cenaze kortejinin yakınından geçen itfaiye aracına saldırdı.

Berkin Elvan için eylem yapan grubun arasında kalan itfaiye arabası, panikle geri geri gitmeye çalıştı. Hızla geri giden itfaiye şoförü, eylemciler tarafından linç edilmek istendi. Sağduyulu vatandaşlar tarafından kurtarılan itfaiyeci, başka bir araca bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından yürüyüşe geçen grubun arasında kalan itfaiye arabası, zor anlar yaşadı. Kortejin arasında kalan itfaiye şoförü, bazı eylemcilerin tepkisi üzerine panikle arabayı geri vitese takarak sürmeye çalıştı. Yüzlerce eylemcinin arasına hızla dalan itfaiye şoförüne göstericiler büyük tepki gösterdi. Şoförü tekme tokat döven eylemcileri, yine sağduyulu eylemciler engelledi. Darp edilen şoförü araçtan indiren sağduyulu vatandaşlar, E-5'ten geçen bir minibüsü durdurdu. İtfaiye şoförü minibüse bindirilerek, diğer eylemcilerin linç etmesi engellendi.

Ak Parti seçim ofisine saldırı

Bu arada dolduruşa gelen bir grup da Ak Parti'nin seçim ofisine saldırdı. Mecidiyeköy'de de polisler camları kırılan otobüsün içinde mahsur kaldı.

İtfaiye erinin sağlık durumu iyi

Berkin Elvan'ın cenazesi mezarlığa götürülürken kalabalığın arasında kalarak darbedilen itfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bir işyerinin bodrum katında meydana gelen yangına müdahale etmek üzere Şişli'ye giden itfaiye aracında bulunan ve Berkin Elvan'ın cenaze törenine katılan kortejdeki bazı kişiler tarafından darbedilen ifaiye erinin, ayakta tedavi edildiğini belirtti.

Yetkililer, itfaiye görevlisinin yumruklarla darbedildiğini ve parmağının incindiğini aktararak, sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Berkin Elvan'ın cenaze törenindeki kortejin Darülaceze yakınlarından geçişi sırasında kalabalığın arasında kalan bir itfaiye aracına vurmaya başlayan bazı kişiler, aracı bırakıp kaçan itfaiye görevlisini, E-5 Karayolu üzerinde yakalayarak darbetmiş, araya giren kişiler tarafından bir minibüse bindirilen itfaiye görevlisi, bölgeden uzaklaştırılmıştı.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum