1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cemaat'in İlk Çözülen İsmi Nurettin Veren Cezaevinde!
Cemaat'in İlk Çözülen İsmi Nurettin Veren Cezaevinde!

Cemaat'in İlk Çözülen İsmi Nurettin Veren Cezaevinde!

Sabah yazarı Sevilay Yükselir, Gülen Cemaati'nin ilk çözülen isimlerinden olan Nurettin Veren'in cezaevinde olduğunu Twitter'dan duyurdu.

A+A-

17 Aralık darbe kalkışmasının ardından Gülen Cemaat'i aleyhine yazılar yazan, haberler yapan bütün gazetecilere ve diğer bazı şahıslara rekor sayıda davalar açılmıştı. 

Kendisini eleştiren herkese dava açan Fethullah Gülen'in son kurbanı Nurettin Veren oldu. 

Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir, Nurettin Veren'in 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yattığını Twitter'dan duyurdu. 

Yükselir şöyle yazdı: 

Gülen Cemaat'inin ilk çözüleni Nurettin Veren'in Gülen'e hakaretten cezaevine girdiğini duyunca paralel yapının gücünü birkez daha anladım++

Nurettin Veren 12 Mayıs'tan beri Kırklareli Cezaevi'nde yatıyor.Ve güzide basınımızdan hiç kimsenin bundan haberi yok!Yuh olsun hepimize

***

Bir dönem Fethullah Gülen'in en yakınlarından biri olan Nurettin Veren, Gülen Cemaati'nin çözülen ilk isimlerinden biri olarak biliniyor. Yıllar önce Fethullah Gülen'in CIA'yla işbirliği yaptığını iddia etmiş, Gülen'in Türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunduğunu söylemişti. 

Veren ayrıca, Cemaat'in ordu içinde kadrolaştığını, birçok subayın geçmişte kendi öğrencileri olduğunu, onları eğittiklerini, bu subayların mezun olunca da kendilerini Gülen'in hizmetine adadıklarını anlatmıştı. 

STARGAZETE

290520141958136901389_3.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum