1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cemaat Medyasının Yayınları “Hizmet”i Böldü!
Cemaat Medyasının Yayınları “Hizmet”i Böldü!

Cemaat Medyasının Yayınları “Hizmet”i Böldü!

Cemaat medyasının dershaneler üzerinden sivil iktidara karşı 28 Şubat’ta bile örneği görülmemiş biçimde yürüttüğü operasyon, Hizmet Hareketi’ni böldü.

A+A-

Haber 10 sitesinin verdiği habere göre; “Gülen Hareketi Ankara Esnafları” adına yapılan kamuoyu bildirisinde cemaat ile ilişkilerin dondurulduğu açıklanarak,“Ülkemizin geleceği, fitne ve fesat ortamının biran önce yok olması , sürekli ilerleyen, demokratikleşen ülkemizde güven ortamının bozulmaması için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacağız. denildi.

İşte o açıklama:

KAMUOYU BİLDİRİSİ

Yıllardır fikirleriyle bizleri aydınlatan, sağduyusuyla daima örnek olan, bitmek bilmez Hizmet aşkıyla yol gösteren, manevi ağırlığını daima üzerimizde hissettiğimiz Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendinin Dershaneler üzerinden Hükümetimize yaptığı ağır eleştiriler bizleri derinden etkilemiştir. Her daim uzlaşıyı hoş görüyü öğütleyen ve bu yüzden Gönüllerimizi Fetheden Hocaefendi’nin Feza ve Samanyolu medya gruplarının bu çıkışları adeta şer odaklarının yıllardır arayıp bulamadığı çatışma ayrışma ortamınaneden olmuştur.

Karanlık odakların malum medyasını aratmayan düşmanca haberler kabul edilemez. İmam Hatipler açan, inanç özgürlüğü bağlamında devrimler yapan bir hükümete karşı yapılan karalama kampanyasının vebali büyüktür. 28 Şubat’ta ortamın daha fazla gerilmemesi için dersaneleri Askere devretmeye bile hazır olduğumuz unutulmazken şuan sergilenen tavır kendimize çelişmek değil mi?

Bizler Ankarada bulunan 78 iş adamı, esnaflar olarak gönüllerimizi verdiğimiz yıllardır maddi manevi desteği esirgemediğimiz Hizmet Hareketi ile ilişkilerimizi gözden geçirme kararı aldık. Tüm gazete dergi aboneliklerimizi dondurup evlere sağladığımız maddi desteğe geçici olarak ara veriyoruz. Ülkemizin geleceği, fitne ve fesat ortamınınbiran önce yok olması, sürekli ilerleyen, demokratikleşen ülkemizde güven ortamının bozulmaması için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacağız. Ümit ederiz ki bu ortam daha fazla sürmez ve en kısa sürede hatadan dönülür. Zira Hizmet Hareketinin ‘Ben Buradayım benim dediğim olacak ‘ gibi bir tavır sergilemesi son derece yanlıştır.

Kamuoyuna Üzüntüyle Duyurulur

Gülen Hareketi

Ankara Esnafları

HABERE YORUM KAT

13 Yorum