1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Cemaat İmamı'na Yargıtay İncelemesi
'Cemaat İmamı'na Yargıtay İncelemesi

'Cemaat İmamı'na Yargıtay İncelemesi

Yargıtay Başkanlığı'na ulaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in yazısı, Başkanlık Kurulunun ilk toplantısında ele alınacak.

A+A-

Şahin'in bir işadamıyla ilgili dava dosyasını görüş için Fethullah Gülen'e gönderdiğini açıkladığı kişi hakkında Yargıtay Başkanlığı inceleme başlattı. Yargıtay, belgeleri, Birinci Başkanlık Kurulu'nun ilk toplantısında ele alacak

SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Şahin'in Yargıtay'daki bir davaya ilişkin ifadelerinin ardından Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş, Başsavcılık, suç duyurusuyla ilgili görevsizlik kararı vererek dosyayı Yargıtay Birinci Başkanlık Kuruluna göndermişti. Yargıtay da Şahin'e yazı göndererek, konuyla ilgili varsa bilgi ve belgeleri istenmişti.

YÜCE DİVANLIK OLABİLİR

Şahin'in, iddialara konu Yargıtay üyesine ilişkin ismin de yer aldığı yazısı Yargıtay'a ulaştı. Konu, Birinci Başkanlık Kurulu'nda ele alınacak. Görevden kaynaklı suç işlendiği kanısına varılırsa şikayete konu üyeyle ilgili Yüce Divan yargılaması gündeme gelebilecek.

O isim kapalı zarf içinde gönderildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay'daki 'Cemaat İmamı'nın ismini, gizli damgalı bir zarfla Yargıtay Başkanlığı'na ilettiğini açıklamıştı. Şahin, bu olayı, geçen ay sonunda memleketi Karabük'teki bir toplantıda, 'Burada ilk defa açıklıyorum' diyerek şöyle anlatmıştı: 'İnanmak istemedim, araştırdım, soruşturdum ve doğru olabileceği kanaatine vardım. Önemli bir holdingin başında bulunan bir kişi hakkında bir ceza davası var ve mahkûm olmuş. Dosya Yargıtay'a gelmiş. Yargıtay'da 'Cemaatin imamı' diye nitelendirilen kişi, ismi bende saklı kendisini tanıyorum. Bu önemli kişinin dosyası ile ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu dosyanın kısa bir özeti ile birlikte Pensilvanya'ya göndermiştir. Hoca efendi, 'Adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin' demiş. Allah razı olsun.'

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

2 Yorum