1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çelik’ten Radikal’e Yalanlama
Çelik’ten Radikal’e Yalanlama

Çelik’ten Radikal’e Yalanlama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’ten Radikal’e yalanlama.

02 Eylül 2011 Cuma 00:01A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, “İleri demokratik standartların gereği olarak, sivil asker ilişkileri ve ordumuzun konumu bağlamında yaptığım açıklamalar içerisinde ‘Ege Ordusunun kaldırılması’ gibi bir ifade yer almamaktadır” dedi.

Çelik yaptığı yazılı açıklamada, bugün(dün) bir medya organına (Radikal) verdiği demeçte, şahsına ait olan bazı görüşler ve temennilerin, sanki bir hükümet eylem planıymış gibi veya parti kurullarında görüşülen ve karara bağlanan bazı hususların açıklanmasıymış gibi yansıtıldığını bildirdi.

Söz konusu görüşlerinin AK Parti’nin kurumsal kimliği tarafından tartışılmış ve hükümete önerilmiş bir şey olmadığını ifade eden Çelik, “İleri demokratik standartların gereği olarak, sivil asker ilişkileri ve ordumuzun konumu bağlamında yaptığım açıklamalar içerisinde ‘Ege Ordusunun kaldırılması’ gibi bir ifade yer almamaktadır. Gazetenin bu iddiası, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kaç ordu komutanlığından oluşacağı ve bu komutanlıkların nerede konuşlanacağı gözden geçirilmelidir’ ifadesinden yola çıkılarak gazete tarafından yapılmış bir yorumdur” dedi. (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT