1. HABERLER

  2. HABER

  3. Çelik: İsrail Devleti ve Halkı Türkiye'nin Dostudur
Çelik: İsrail Devleti ve Halkı Türkiye'nin Dostudur

Çelik: İsrail Devleti ve Halkı Türkiye'nin Dostudur

Ömer Çelik, "Kuşkusuz İsrail Devleti ve halkı Türkiye’nin dostudur. Şimdiye kadarki eleştirilerimiz İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarınadır" dedi.

A+A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Çelik, "Kuşkusuz İsrail Devleti ve halkı Türkiye’nin dostudur. Şimdiye kadarki eleştirilerimiz İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarınadır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının ardından basın açıklaması yaptı. Çelik, toplantıda PKK ile mücadeleye dair açıklamalar yaptı. Güvenlik güçlerinin PKK’ya yönelik operasyonlarının süreceğini belirten Çelik, HDP’li bazı siyasetçileri de ‘hendek siyaseti’ yapmakla suçladı.

İsrail açıklaması

İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecine de değinen Ömer Çelik, “İsrail ile kesin bir anlaşma yok. Bir taslak üzerinde çalışılıyor. Kuşkusuz İsrail Devleti ve halkı Türkiye’nin dostudur. Bizim şimdiye kadarki eleştirilerimiz İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarınadır” dedi.

Türkiye’nin süreçte İsrail’den üç beklentisi olduğunu söyleyen Çelik, “Özür dilenmesi, tazminat ve Gazze’den ambargonun kaldırılması. İlki yerine geldi, diğer ikisi gelmedi. Türkiye’nin bu üç şartı yerine gelmek kaydıyla, normalleşme sağlıklı bir süreç olur. Şimdiye kadar gelinen noktada imzalanmış bir şey yok. Bu üç şartın yerine gelip gelmeyeceğine bakacağız” diye konuştu.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'in "İsrail Devleti ve Halkı Türkiye'nin Dostudur!" sözleri sosyal medyada tepkilerle karşılandı. Kulancılar Ömer Çelik'in bu sözlerine bir açıklık getirmesini istediler.

Özgür-Der'in daha önce yaptığı basın açıklaması:

Siyonist İşgal Çetesi İle İlişkileri Normalleştirmek Anormalliktir!

HABERE YORUM KAT

5 Yorum