Çeçen Şehitler Tekbirlerle Toprağa Verildi!

19.09.2011 22:44
Çeçen Şehitler Tekbirlerle Toprağa Verildi!
Cuma günü silahlı saldırıyla şehit edilen Çeçen gazilerden ikisi bugün Kozlu'da toprağa verildi.

16 Eylül Cuma günü Zeytinburnu'nda uğradıkları silahlı saldırı sonrasında şehit edilen üç Çeçen gaziden ikisi bugün toprağa verildi.

Zeytinburnu'ndaki Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilen Komutan Hamzat lakaplı Berg-Khazh Musaev ve Rustam Altemirov’un naaşları kabirlerine kadar tekbirler ve salavatlar eşliğinde omuzlarda taşındı.

Şehitlerin tekbirler ve salavatlar eşliğinde toprağa verilmesinden sonra İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu Başkanı Cemal Çınar bir dua yaptı:

"Ya Rab! Zalimlerin eliyle şehid edilen bu kardeşlerimiz senin yolunda şehid oldular, şehadetlerini kabul et. Kafir Ruslara karşı mücadele eden Çeçen kardeşlerimizi onlara karşı muzaffer eyle. Şu anda şehid düşmüş kardeşlerimizi bize unutturma. Onları bizim için uyanışa vesile kıl. Şehid olan bu kardeşlerimizin yolunu sürdürmeyi bize nasip eyle. Geride kalan yetim, dul, öksüz ve muhacirlere sahip çıkacak akıl ve izan ver bize!” 

Çınar, ayrıca Türkiye’de yaşayan Çeçen mültecilere yardım etmek için kurulan İmkan-Der aracılığıyla şehid edilenlerin ailesine sahip çıkılmasını istedi.

Mezarlıkta polisin yoğun güvenlik önlemleri alması dikkat çekerken Müslümanlar tekbirler ve sloganlarla mezarlıktan ayrıldı.

cecenler-topraga-verildi-kozlu-mezarligi01.jpg

cecenler-topraga-verildi-kozlu-mezarligi02.jpg

cecenler-topraga-verildi-kozlu-mezarligi03.jpg

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim