1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Çavuşoğlu ile Belgrad'da Görüşmeyi Reddetmeyeceğiz"
"Çavuşoğlu ile Belgrad'da Görüşmeyi Reddetmeyeceğiz"

"Çavuşoğlu ile Belgrad'da Görüşmeyi Reddetmeyeceğiz"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türk mevkidaşı Çavuşoğlu ile görüşme teklifini reddetmediklerini, AGİT toplantısının yapılacağı Belgrad'da görüşebileceklerini söyledi.

A+A-

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşme teklifini reddetmediklerini, Sırbistan'daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısında bir araya gelebileceklerini söyledi.

Güney Kıbrıs Rum kesiminde temaslarda bulunan Lavrov, Rum Dışişleri Bakanı Yannis Kasulidis ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye Hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağın düşürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Lavrov, bu olayın ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin eskisi gibi olmayacağını ifade etti.

Türkiye’nin bundan sonra ne yapması gerektiğini söylemeyeceğini dile getiren Lavrov, herkesin bu durumu gayet iyi anladığına inandığını kaydetti.

Lavrov, olayın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefon görüşmesi yaptığını hatırlattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun AGİT’te görüşme talebi olduğunu dile getiren Lavrov, "AGİT’te görüşmekten kaçınmayacağız" dedi. 

AGİT Bakanlar toplantısı Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 3-4 Aralık'ta yapılacak.

AA

HABERE YORUM KAT